
– Які кадрові зміни вже зроблено?
– Замість шести заступників начальника УМВС буде тільки три, наразі заповнено лише дві вакансії. Також нові керівники райвідділів міліції призначені у Путилі, Сторожинці, Глибокій, Кельменцях, Сокирянах, Першотравневому й Садгірському районах Чернівців. Це хоча й молоді, але перспективні й здібні спеціалісти. Також замість шести МРЕО буде п’ять, і об’єднані вони будуть кожен з відповідним структурним підрозділом ДАІ на чолі з одним керівником. До речі, "даішники" в кущах не сидітимуть, їхнє головне завдання – допомога водіям на дорозі. Можливо, будуть спільні рейди працівників ДАІ й патрульно-постової служби – такий експеримент здійснюється нині у шести областях.
Сподіваюсь і на ефективну роботу відділу внутрішньої безпеки з очищення наших лав від корупціонерів.
Кадровик міліції
з фальшивим дипломом?
– А чи виявила корупціонерів атестація кадрів, яка зараз відбувається?
– Атестувалося 70 відсотків особового складу, протягом місяця з міліції звільнилося 90 осіб – здебільшого у зв’язку з виходом на пенсію. Серед них і Микола Харабара. Хоча виявлено й декілька негативних фактів, зокрема, йдеться про неправомірні дії десяти співробітників, які проявилися в зловживанні службовим становищем, перевищенні службових повноважень тощо. А ось щодо кадровика одного із сільських райвіділів міліції днями прокуратурою порушено кримінальну справу – він підозрюється в тому, що незаконно придбав диплом Ленінградського аерокосмічного інституту. Всього ж нині в області є 2500 міліціонерів, що вчетверо менше, ніж було декілька років тому.
– Ширяться чутки, що раніше, щоби влаштуватися на офіцерську посаду в міліцію, потрібно було дати тисячу доларів хабара, а нині нібито ця сума зросла вдвічі. Чи відповідає це дійсності, і що ви робите для того, щоби позбутися корупціонерів у погонах?
– Якщо хтось знає про такі факти, я з вдячністю з ним зустрінуся. Скажу, що під час атестації особового складу нас цікавлять не фізична підготовка працівника чи стаж роботи, а саме його моральні й людські якості.
Повірте, що ми наведемо лад з тими, хто ласий до хабарів. До цього додам, що раніше посада начальника УМВС коштувала не менше 300 тисяч доларів США – сюди входить і присвоєння генеральського звання. Що ж до Буковини, то ставки тут були, напевно, нижчі, ніж в інших регіонах, бо область найменша в Україні. Я особисто нікому хабарів за своє призначення не давав і давати не буду, як, зрештою, і брати. Хоча прохачів у мене щодня буває багато – здебільшого просять влаштувати когось зі своїх родичів у міліцію, не карати того чи іншого працівника. Але пропонувати хабара побоюються.
– Чи заповнили ви вже декларацію про свої доходи?
– Ні, бо вона ще на розробленні в міністерстві. Але великих статків не маю. Є двокімнатна квартира, середнього віку автомашина, й пенсію донедавна отримував.
Бандити – тепер легальні бізнесмени
– Чи не збираєтеся ви відновити на роботі тих співробітників міліції, які були незаконно звільнені з посад чи перебувають на пенсії?
– Наразі ні. Якщо це й станеться, то не раніше, ніж закінчиться розатестація (а вона ще не розпочиналася) таких служб, як паспортно-візова, медична, фінансового забезпечення, зв’язку, прес-служба, з роботи з персоналом. Тобто керуватимуть ними цивільні особи. До речі, нинішній начальник слідчого відділу УМВС Валерій Склянов теж цивільна особа.
– Подейкують, що деякі вищі офіцери УМВС "є дахом" для деяких комерційних структур міста і області?
– Чутки й оперативна інформація зараз ретельно перевіряються, але поки що реальних фактів немає.
– Чи існують на теренах краю організовані злочинні групи?
– Треба сказати, що більшість членів різних злочинних угруповань нині є пасивними щодо скоєння протиправних діянь – вони більше займаються легальним бізнесом і комерцією, ніж рекетом чи грабунками. Хоча це аж ніяк не означає, що вони завтра не зможуть "прокинутися", і тому ми не забуваємо про них.
– Як ви розцінюєте той факт, що стосовно затриманих ваші підлеглі раніше застосовували фізичний вплив, не кажучи вже про те, що з їхніх вуст може пролунати груба лайка чи "солоне" слівце?
– Якщо подібні факти буде виявлено, то честь мундира ми захищати не будемо, а винних віддамо до суду, тим паче, що, згідно з прийнятими нещодавно доповненнями до КК України, на міліціонерів, які застосовували до затриманих тортури, чекає покарання у вигляді позбавлення волі від трьох до п’яти років.
– Які серйозні злочини розкрито за час вашого перебування на посаді начальника УМВС?
– Їх декілька. Так, керівництво ДП "Облавтодор" за вказівкою ДАК "Автомобільні дороги України" отримало зворотну фінансову допомогу в розмірі семи мільйонів гривень від Донецької залізниці на здійснення фіктивних аерофотознімальних робіт. Потім ці кошти перерахували київській приватній фірмі "ВІТАІР", а далі їх було легалізовано і використано для виборчої кампанії одного з кандидатів у президенти. Ще мільйон гривень "Облавтодор" отримав від Південної залізниці й одного з благодійних фондів Броварів Київської області – нібито на забезпечення протипожежного стану доріг області. Гроші потім теж опинилися в Києві і теж пішли на вибори. Всього по шести областях України таким чином було легалізовано 60 млн гривень.
Також незаконно було продано і майно колишнього військового містечка на вул. Буковинській, 62. А це 4,1 га землі з будівлями, спорудами і комунікацією. Придбала його у листопаді минулого року одна з чернівецьких фірм за 3,2 млн гривень, що є заниженою ціною.
На 107,6 тисячі гривень ошукали своїх земляків і члени ініціативної групи щодо здійснення газифікації Суховерхова Кіцманського району. Стосовно них за розкрадання коштів порушено кримінальну справу. Є низка й інших подібних справ.