Кожен, хто любить азартні ігри, може випробувати свої сили на Калинівському ринку – тут працює "лохотрон". До того ж вельми успішно. Жертвами шахраїв стають ті, хто легко "купується" нібито на дурничку. Бо принцип обманювання простачків вельми примітивний. Один з "лохотронників" запрошує когось з відвідувачів ринку підійти до "ящика" й натиснути кнопку – на екрані засвічується якась цифра. "О, ви виграли 100 гривень!" – радісно вигукує "добродійник". А два його напарники, про яких ви не здогадуєтеся, вважаючи їх за обивателів, починають навперебій під’юджувати: "Треба ще спробувати, давайте я спробую!" І виграють ще більше. Жертва ж, бачачи це, грає й на ті 100 гривень.
Грошей не залишається навіть на автобус
Іноді сільські молодиці входять у такий азарт, що залишають біля "лохотрона" по 800-1000 гривень. Зрозумівши, що сталося, обмануті люди починають вимагати повернення грошей, однак безрезультатно. Декому шахраї погрожують фізичною розправою, а дехто змирюється зі своїм становищем.
Ось що розповіла нам Марія Вадюк, яка приїхала на ринок з Косівщини:
– Хотіла купити дітям одяг, взуття, адже йде до весни. Підійшов до мене високий худий чоловік в окулярах і запросив до комп’ютера пограти, мовляв, спробуй. Спочатку виграла 50 гривень, потім ще, а далі так втягнулася, що навіть на автобус додому не залишилося. Просила, плакала, щоб хоч десятку дали, не захотіли. І що мені вдома чоловік скаже?
Будучи в розпачі, жінка почала лякати "лохотронників" тим, що звернеться до міліції. Але тут до неї підійшла незнайома дівчина й теж почала нарікати на те, що програла майже всі гроші. А потім запросила жінку на чашечку кави, де почала ненав’язливо переконувати не йти до міліції:
– Міліціонери їх прикривають, ви нічого не виграєте, а бандити можуть вам лезом і обличчя порізати. Це сказав мені якийсь чоловік, то я й відступила.
Одне слово, бідолашна жінка послухалася своєї нової знайомої й, випивши кави, попленталася до виходу ні з чим. І не здогадувалася, що дівчина входить до компанії "лохотронників". Тобто, як бачимо, шахраї мають і своїх психологів, і свою групу підтримки, і навіть захист.
За авторитета –
150 тисяч "зелених"
Ми неодноразово писали про "лохотрон" на Калинівському ринку, але шахраї зникали після публікацій на якийсь час, а потім знову поверталися. Скаржилися на них не лише обмануті ними люди, а й продавці, яких зловмисники відганяли з окупованого ними "п’ятачка". На ринку ширилися чутки, що буцімто у "лохотронників" є в Києві поважний "дах" – їх нібито прикриває відставний генерал МВС, який очолює якийсь міліцейський фонд. Так це чи ні, невідомо, але те, що буковинська міліція крізь пальці дивилася на їхню діяльність, наштовхувало на відповідні думки.
І ось днями з Києва надійшла приємна звістка – там затримали головного "лохотронника" країни на прізвисько "Бабай". З’ясувалося, що цей авторитет мав своїх підопічних майже у всіх регіонах. Що характерно, "Бабай" займався цим бізнесом ще з 90-х років, причому без ускладнень. Бо мав покровителів з великими зірками на погонах. Однак з приходом у МВС нового керівництва кримінальної міліції "фірмачі" потрапили за грати. Щоби врятувати "Бабая", його компаньйони пропонували начальникові УБОЗу на Південно-Західній залізниці 150 тисяч доларів.
Мабуть, події в Києві налякали й буковинських "лохотронників". Принаймні їх уже декілька днів не видно на Калинівському ринку.
Коментар
Сергій Горбатюк,
начальник управління
боротьби
з організованою злочинністю УмВС
в області:
– Затримання "Бабая" і наша зацікавленість чернівецькими шахраями призвели до того, що ця група покинула територію нашого міста. Гадаю, вже й не повернеться, адже завдяки арешту їхнього лідера згортається діяльність очолюваного ним угруповання і в різних областях України. З приходом до МВС нового керівництва ніхто із порушників закону не матиме покровителів, і їхнє місце – на лаві підсудних.
24-03-2005, 22:10
0
1 982