Найбільш заполітизованою частиною буковинців виявилися чиновники, пенсіонери, безробітні та приватні підприємці і керівники підприємств. Саме вони очолюють найбільше партійних осередків. Згідно з отриманою інформацією, міські та районні партійні осередки очолюють 35 державних службовців різних рівнів, 24 пенсіонери, 24 безробітні, 49 приватних підприємців, керівників сільськогосподарських і промислових підприємств, 12 вчителів, 12 медиків. Є навіть один водій і один редактор.
Що ж до матеріально-технічного забезпечення роботи партійних осередків, то багато з них не лише не знають, що таке комп’ютер, але й не користуються звичайними телефонами. Якщо у Чернівцях з офісною технікою у партій проблем немає, то з 215 районних осередків політичних партій у Вижницькому, Глибоцькому, Заставнівському, Сторожинецькому і Хотинському районах мають офіси лише 46 осередків, комп’ютери – 15, телефонний зв’язок – 38.
Переважна більшість партійців офіційно працює на громадських засадах і оплати за свою роботу не отримує. У місті виняток становить лише міський осередок Народної партії України, де є дві посади для звільнених керівників. Щоправда, деякі керівники міських осередків отримують зарплату як помічники народних депутатів, або ж утримуються за захунок пожертв бізнесових структур, які підтримують ту чи іншу партію.
У районах таких людей ще менше. Там, де здійснено моніторинг, виявилося лише 10 осіб, які отримують зарплату в партійних структурах.