DataLife Engine > --- > Чимало партій діють лише на папері

Чимало партій діють лише на папері

За даними моніторингу, що здійснювався на місцевому рівні обласною організацією Комітету виборців України та Товариством "Український Народний Дім у Чернівцях", щоби визначити рівень готовності партій до пропорційних виборів, у Чернівцях та шести районах – Вижницькому, Герцаївському, Глибоцькому, Сторожинецькому, Хотинському і Заставнівському – зареєстровано 338 міських та районних осередків партій. Щоправда, значна їх частина існує лише на папері. Особи, які числяться їх головами, заявляють про те, що вони вже багато років не мають нічого спільного із цими партійними структурами і не знають нікого, хто б очолював ці осередки сьогодні. В деяких випадках головами осередків є люди, які давно померли або виїхали за межі області.

Найбільш заполітизованою частиною буковинців виявилися чиновники, пенсіонери, безробітні та приватні підприємці і керівники підприємств. Саме вони очолюють найбільше партійних осередків. Згідно з отриманою інформацією, міські та районні партійні осередки очолюють 35 державних службовців різних рівнів, 24 пенсіонери, 24 безробітні, 49 приватних підприємців, керівників сільськогосподарських і промислових підприємств, 12 вчителів, 12 медиків. Є навіть один водій і один редактор.

Що ж до матеріально-технічного забезпечення роботи партійних осередків, то багато з них не лише не знають, що таке комп’ютер, але й не користуються звичайними телефонами. Якщо у Чернівцях з офісною технікою у партій проблем немає, то з 215 районних осередків політичних партій у Вижницькому, Глибоцькому, Заставнівському, Сторожинецькому і Хотинському районах мають офіси лише 46 осередків, комп’ютери – 15, телефонний зв’язок – 38.

Переважна більшість партійців офіційно працює на громадських засадах і оплати за свою роботу не отримує. У місті виняток становить лише міський осередок Народної партії України, де є дві посади для звільнених керівників. Щоправда, деякі керівники міських осередків отримують зарплату як помічники народних депутатів, або ж утримуються за захунок пожертв бізнесових структур, які підтримують ту чи іншу партію.

У районах таких людей ще менше. Там, де здійснено моніторинг, виявилося лише 10 осіб, які отримують зарплату в партійних структурах.



Повернутися назад