У понеділок 6 червня Апеляційний суд Івано-Франківської області залишив у силі судову ухвалу про утримання під вартою до завершення слідчих дій екс-заступника начальника УМВС в Чернівецькій області, депутата міської ради Миколи Харабари, якого звинувачують у порушенні виборчого законодавства. Того ж дня не змогла зібратися позачергова сесія міської ради. А ті депутати, які зібралися, ухвалили на зборах звернення до суду з проханням не ізолювати їхнього колегу від суспільства до судового розгляду справи. Однак це звернення до уваги суд не взяв.
Того ж дня Генпрокурор Святослав Піскун зазначив, що триває досудове слідство у кримінальній справі за ознаками злочинів, передбачених ч. 2 ст.157 (перешкоджання виборчому праву) і ч. 3 ст. 364 (зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу України, які вчинив один із заступників начальника УМВС України в Чернівецькій області під час другого туру виборчої гонки. Встановлено, що він за допомогою раніше засудженого позаштатного працівника міліції з використанням фіктивних документів зірвав процес голосування на трьох виборчих дільницях у місті Чернівцях і селі Топорівцях Новоселицького району.
Натомість у міській раді депутати між собою пересварилися щодо цієї ситуації.
У вівторок фракція "Наша Україна" у міській раді виступила із заявою, в якій засудила спроби місцевих лідерів СДПУ(О) розповсюдити тенденційну версію щодо позиції фракції стосовно притягнення до кримінальної відповідальності депутата міської ради Миколи Харабари. У заяві фракції зазначається, що полковник Микола Харабара, перебуваючи в період "помаранчевої революції" на посаді заступника начальника УМВС області, використовував своє службове становище з метою агітації за одного з кандидатів на посаду президента. Крім цього, він вдався до погроз щодо кримінального переслідування на адресу окремих активістів коаліції "Сила народу" щодо їхньої участі у виборчій кампанії. На думку фракції, дії на захист Харабари, ініційовані СДПУ(О), були вкрай поспішними і не враховували думки більшості в міській раді, отож, не могли мати жодних позитивних результатів.
Водночас депутат міської ради, секретар обкому СДПУ(о) Василь Забродський у своїй заяві стверджує, що депутати зібралися тільки для того, щоби звернутися до суду про зміну запобіжного заходу. Іншими словами, щоби до рішення суду людина, яка заслуговує на повагу, не сиділа у в’язниці. Як говорить народне прислів’я: "Від тюрми і від суми не зарікайся". Сьогодні – Харабара, завтра – Забродський, а післязавтра – Чинуш, Виноградов чи Король. Все буває – це життя. І жодної політики у цьому випадку не було і бути не могло. Було людське, християнське бажання допомогти своєму колезі. "Ви стверджуєте, що втручання депутатів у події навколо М. Харабари – тиск на суд і слідство. Напевно, пам’ять у когось коротка. Здається, не так давно заява на захист колеги І. Ринжука розцінювалася інакше – подвійні стандарти, панове…", – йдеться у заяві.
9-06-2005, 23:21
0
1 886