RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » Коментар тижня від Василя КОЖЕЛЯНКА

Навіть найзатятіші євроскептики вже не заперечать, що проведення на високому рівні "Євробачення" у Києві та здобуття "Золотої пальмової гілки" на Каннському кінофестивалі українським режисером Ігорем Стрембицьким трохи наблизили Україну до Європи. Та лише в сенсі соціокультурному. Чого поки що не можна сказати про політичний, економічний та особливо геополітичний аспекти, тобто – про ту саму омріяну євроатлантичну інтеграцію. Загалом із цією інтеграцією у найширшому світовому значенні не все так просто, як воно виглядало, скажімо, у 90-х рр. XX ст. Тепер помітно активізувалися два контрфазові процеси: глобалізація та національно-етнічна самоідентифікація. До речі, пісенний конкурс "Євробачення" добре ілюструє ці взаємопротилежні тенденції – кращі виконавці співають пісні з домінуючими етнічними мотивами, проте англійською мовою – такий собі мистецький симбіоз національної ідентифікації та глобалізму. (Саме за цією схемою торік на "Євробаченні" перемогла наша Руслана, а цього року – грецька Прекрасна Єлена.)

У політиці теж можна спостерігати подібні процеси, ось, наприклад, Франція, разом із Німеччиною – один із засновників Європейського Союзу, а населення, схоже, збирається провалити референдум про прийняття конституції ЄС, принаймні, за результатами соціологічних опитувань, понад 50% французів висловлюються проти цього євросоюзівського основного закону.

Український політикум у цьому контексті не виняток. Щоправда, минулого тижня українська влада привернула до себе увагу напівприхованими скандалами, які в неділю ритуально спростувала троїстою заявою на могилі Тараса Шевченка у Каневі, мовляв, "Народний союз Наша Україна" В. Ющенка, "Батьківщина" Юлії Тимошенко та Народна партія В. Литвина підуть на парламентські вибори наступного року разом. Що ж, з Богом, як кажуть атеїсти. Але за тими суперечностями у владі, спровокованими бензиновою кризою, "чорним" списком 29-ти підприємств – кандидатів на реприватизацію – та іншими поточними проблемами на задній план відсунулося питання стратегічного значення. Варто нагадати, що, критикуючи уряд за неринкові методи розв’язання бензинової кризи, Президент Ющенко також закинув уряду, що той поставив на грань завалу програму вступу України до Світової організації торгівлі. А без вступу до цієї структури про членство в ЄС не можна навіть мріяти, скільки би колишні вожді помаранчевої революції не заклинали суспільство (і самих себе), що Україна – частина Європи, і її шлях – це шлях євроатлантичної інтеграції. Але Євросоюз – це мрія, як комунізм або як Царство Небесне, а реальне життя штовхає у зовсім протилежний бік. Так, усі дійові особи вищого ешелону влади раз по раз наголошують, що поряд зі вступом до СОТ стратегічним інтеграційним пріоритетом України є Єдиний економічний простір (з Росією, Казахстаном та Білоруссю), а останнім часом до цього додалася "участь у всіх програмах СНД". Ситуацію згущує те, що країни "великої сімки", м’яко кажучи, здивовані економічною політикою нової української влади з регулюванням цін, нескінченними розмовами про реприватизацію, утисками бізнесу та надмірним соціальним ухилом бюджету, а також тим, що для вступу до СОТ парламенту треба прийняти близько тридцяти законів, серед них і кілька непопулярних, на що менш ніж за рік до виборів сподіватися марно. Крім того, вкрай необхідно переконати США, що Україна ефективно бореться з "піратським" виробництвом лазерних дисків.

За цих умов Євросоюзу доводиться сказати наше європейське "до побачення", єврооптимістам залишається тішитися, що це наразі не "європрощай".
Редактор: admin
26-05-2005, 13:10
Коментарів 0 Переглядів 1 331

Теги -
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

На мітинг-реквієм прийшло чимало містян


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.