Днями виповнилося сто днів з часу призначення Миколи Ткача головою облдержадміністрації. Про здобутки і прорахунки нової влади говорять політологи і політики.
Анатолій КРУГЛАШОВ, завідувач кафедри політології та соціології ЧНУ, доктор політичних наук: "Нова влада опинилася в ситуації, коли у суспільстві існують надто завищені суспільні очікування: з одного боку, позитивні – учасників помаранчевої революції і прихильників В. Ющенка, з іншого, негативні – тих, хто голосував проти чинного президента. Владі ж поки що ні задовольнити потреби одних, ні уникнути невдоволення з боку інших не вдалося. Що ж до нашого краю, то ситуація тут стабільна. Однак значно затягнувся процес кадрових переміщень. До того ж окремі з них викликали нерозуміння з боку багатьох прошарків суспільно активної громадськості. Виникають питання й щодо оперативності реагування нової влади на інфляційні процеси, економічні чинники, задоволення кадрових очікувань національних громад, чого не відбулося. Наразі також новій владі треба використати ресурс активної громадськості, чого поки що немає. Друге – необхідно налагодити діалог з активною інтелектуальною елітою, щоби здійснювати попередню експертизу стратегічних рішень. Ситуація ж перед виборами важко прогнозована, тому новій владі треба діяти на упередження навіть власних помилок. І тут все залежить від здатності працювати в команді. Тому хочу побажати новій обласній владі використати саме командний потенціал. Бо амбіцій, інтелектуального потенціалу у людей, які її представляють, вистачає".
Аркадій МОЙСЕЙ, другий
секретар обкому Соціалістичної партії: "Поки що нічого поганого нове керівництво не зробило, тому й критикувати нову обласну владу немає за що. Люди входять у владу, у роботу. В окремих районах, особливо там, де керують наші люди, певні зрушення є, зокрема, краще відбулися весняно-польові роботи.
Що ж до недоліків, то значною мірою послабився темп набору кадрів до нової команди. Новій владній команді треба також краще працювати з пресою. Якщо раніше з преси ми знали, що робить влада, які рішення ухвалює, то зараз їх не видно".
Микола БОРЕЦЬ, перший заступник секретаря обкому СДПУ(О): "Вважаю, кадрові призначення, незважаючи на певні питання, що виникали під час формування нової команди, досить високого рівня. До того ж, якщо Миколу Ткача обрали керівником обласної організації, Народного Союзу "Наша Україна", то за ситуацію в регіоні тепер відповідає конкретна політична сила. І це правильно, бо влада має бути політично відповідальною.
За цей час новою командою зроблено багато того, що потрібно було зробити, зокрема, вдалося на певний час взяти під контроль ціни, які швидко зростали. Але інших реальних результатів поки що немає. Поки що влада використовує той карт-бланш, який під час виборів їй дали люди.
Однак, перейшовши з опозиції до влади, нова команда ще не зрозуміла, що без опозиції нової європейської влади у нас не буде. Наш менталітет ще й досі радянський: і у нової влади, і в опозиції. І якщо ситуація не зміниться, нас очікує суспільне розчарування. Щоби цього не сталося, є один дієвий захід: контроль за діями влади з боку опозиції і незалежної преси. Без нього будь-яка влада піддасться спокусі чорними мерседесами, земельними ділянками і всім тим, що є біля влади. Тобто, без контролю з новою владою може статися те, що було з минулою.
Хочу також сказати, що стосовно наших однопартійців, особливо держслужбовців, керівників медичних закладів, шкіл, нова влада поводить себе некоректно і чинить тиск, змушуючи нібито "добровільно" писати заяви про звільнення. Можливо, це певні перегини на місцях, але таке є. Розумію, що, можливо, треба задовольнити потреби у посадах учасників помаранчевої революції. Але не завжди є тотожними поняття "учасник революції" і "професіонал". Зараз значна частина чиновників виявилася незахищеною, хоча, на мою думку, після зміни влади у відставку мали би йти керівники, а не головні спеціалісти, керівники відділів і секторів, для підготовки яких потрібно витратити не один рік".
12-05-2005, 11:14
0
1 982