Корупціонерів так і не назвали

---
2 385
0
"Корупційні" слухання відбулися в Чернівцях у понеділок у рамках серії регіональних слухань, організованих комітетом Верховної Ради України з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією. Перед тим такі заходи відбулися в Дніпропетровську, Харкові та Херсоні. Їхнім підсумком мають бути слухання у Комітеті та підготовка законопроекту "Про засади запобігання та протидії корупції в Україні".

За словами голови комітету Володимира Стретовича, він зробив висновок, що влада не хоче слухати своїх громадян. У Херсоні люди говорили про безгосподарне використання землі, в Дніпропетровську – про незаконну приватизацію, в Харкові – про криміналізацію правоохоронних органів. Яка корупція найбільше турбує буковинців, члени комітету так і не почули.

Відсутність перших осіб на слуханнях В. Стретович прокоментував так: "Ми цей ляпас сприйняли по-християнськи. У всіх інших областях перші особи були на слуханнях. А у Чернівецькій області губернатор прислав начальника управління з питань діяльності правоохоронних органів Вакарюка з вибаченнями, був мер Чернівців і голова апеляційного суду (голова суду й досі тут), але мер послухав тільки вступне слово".

Характеризуючи ситуацію в Україні, В. Стретович заявив, що помаранчева революція була готова політично, але не готова організаційно. Зараз до комітету надходить інформація про корупцію під час призначень нової влади. Зокрема під час призначень начальників обласних управлінь МВС: "Витягли з небуття якихось працівників попрацювати три місяці". За словами голови комітету, це спричинило суперечності в таборі помаранчевих. Багато призначень було зроблено на знак подяки за революційну діяльність. Він висловив сподівання, що незабаром кадрова ситуація покращиться, бо із цими кадрами становище в країні не стає ліпшим.

В. Стретович бачить декілька причин існування в Україні корупції:

n непроведення люстрації 1991 року, завдяки чому при владі залишилися колишні радянські чиновники, а зараз здійснити її ефективно вже неможливо;

n той факт, що люди звикли до корупції з діда-прадіда;

n ментальність українців, які терплять це явище.

На переконання В. Стретовича, корупція – це вищий прояв організованої злочинності. У системі заходів боротьби із нею необхідна політична воля вищого керівництва держави, вдосконалення законодавства, прозора і підзвітна народові судова система та здійснення адміністративної реформи.

Голова комітету вважає неприйнятними деякі теперішні методи боротьби із корупцією: "Я не сприймаю такий спосіб запрошення до МВС громадян для надання свідчень (йдеться про запрошення через ЗМІ 12-ти колишніх високопосадовців, – ред.). Є порядок, передбачений Кримінально-процесуальним кодексом України... Інакше громадяни підсвідомо налаштовуються на те, що ці люди злочинці... Охороняючи права громадян, треба проявити максимум такту. Зараз у нас ще є багато майдану, популізму".

У законодавчих актах, які будуть прийняті за результатами слухань, Володимир Стретович пообіцяв розширення обсягів корупційних діянь, за які можна буде притягнути до відповідальності. 
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Колонка

Читають Коментують

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм