Вибори до Верховної Ради України 2006 року і до органів місцевого самоврядування будуть "дуже брудними, дуже конфліктними, будуть супроводжуватися "чорним піаром", викидом компромату, використанням технологій і великою кількістю судових позовів".
Такий прогноз на прес-конференції в Києві зробив голова правління Комітету виборців України Ігор Попов. Водночас він зазначив, що рівень використання адміністративного ресурсу буде меншим, ніж раніше. І. Попов вважає, це буде пов’язано з тим, що адмінресурс "буде розпорошений через існування декількох "силових центрів".
За його словами, прогноз про "брудні вибори" 2006 року можна робити, спостерігаючи за тим, які методи використовуються "центральною виконавчою владою для боротьби між собою", а також за конфліктами навколо посад в органах місцевого самоврядування.
Комітет виборців України представив і гіпотетичні варіанти блокування (або самостійної участі у виборах-2006) політичних сил.
Варіанти участі у виборах партійних блоків
- "Народний Союз "Наша Україна" – "Батьківщина" Ю. Тимошенко – Народна партія В. Литвина.
- Блок Юлії Тимошенко.
- Блок "Батьківщина" – "Народний Союз "Наша Україна" – "Собор".
- Блок Народний Рух – Українська народна партія – партія "Наша Україна".
- Блок Партія Регіонів – СДПУ(о) – "Трудова Україна".
Варіанти самостійної участі у виборах
- Народно-демократична партія.
- Соціалістична партія України.
- Комуністична партія України.
- Народна партія України.
- Партія "Народний Союз "Наша Україна".
- Партія Регіонів.
- Соціал-демократична партія України (об’єднана).
Голова Верховної Ради України Володимир Литвин вважає, що наступні парламентські вибори стануть спробою реваншу як для переможців президентських виборів (блок "Наша Україна"), так і для тих, хто програв (блок партій на підтримку
В. Януковича), але відбудуться без активного застосування адмінресурсу, повідомляє журнал "Профіль-Україна". Спікер вважає, що колишні союзники "пересваряться між собою", що внесе у виборчий марафон "особливе єзуїтство". "Це буде надзвичайно витончена, в найгіршому значенні цього слова, боротьба, і говорити про змагання ідей, позицій, людей було б передчасно. Це буде концентрована боротьба, заради перемоги в якій буде задіяно всі можливості і ресурси", – сказав він.
Ігор Буркут, кандидат історичних наук, політолог: "Вибори 2006 року відбуватимуться на принципово новій, пропорційній основі – за партійними списками. Чи готові до них партії, казати поки що передчасно. В Україні зареєстровано 126 партій, але, на думку міністра юстиції, потрапити до парламенту мають шанси від 7 до 9 партій і виборчих блоків. А це вже свідчить про запеклість боротьби, яка може розгорітися. Зовсім нещодавно відбулися дуже брудні президентські вибори. І якщо не буде серії судових процесів над організаторами і замовниками злочинів на виборах, варто очікувати, що Україна переживе ще одні дуже брудні вибори. Якщо ж закон існує і покаже свою силу, ми будемо мати нормальні демократичні вибори".
31-03-2005, 17:06
0
2 693