на 10-х Всеукраїнських муніципальних слуханнях, яка знайшла відображення у проекті Закону України "Про територіальний устрій України", у Чернівецькій області мають залишитися лише п’ять районів – Глибоцький, Кіцманський, Новоселицький, Сторожинецький і Хотинський, населення яких нараховує понад 70 тисяч мешканців. Всі інші або мають бути об’єднані, або ввійдуть до складу цих районів.
Адже, за словами віце-прем’єра, пропонується така схема територіального устрою: громада – не менше 5 тисяч жителів, район – не менше 70 тисяч жителів, місто-район – громада, до складу якої входить хоча б одне місто, чисельність населення якого становить не менше 70 тисяч жителів, місто-регіон – не менше 750 тисяч жителів, регіон – область, АР Крим.
На переконання Р.Безсмертного, "ця запропонована модель стимулюватиме урбанізаційні процеси в Україні та збалансує бюджетне планування розвитку регіонів". Якщо вдасться здійснити якісні перетворення на цих рівнях, тоді оптимізація обласного поділу стане формальністю, певним удосконаленням уже фактично здійсненої реформи адміністративно-територіального устрою. Віце-прем’єр-міністр також вважає, що "не можна відкласти проведення адміністративно-територіальної реформи, оскільки недосконалий територіальний устрій гальмує економічно-соціальний розвиток регіонів".
Представники румуномовної громади області вважають, що в місцях компактного проживання національних меншин цей показник населення має бути зменшений або як виняток, або визначений окремою статтею в проекті закону про адміністративно-територіальну реформу.
Ігор Мельничук, кандидат історичних наук, політолог: "Головна суть цих нововведень, очевидно, спрямована на те, щоби зменшити адміністративно-бюрократичний апарат. Однак, на жаль, у нас зберігається тенденція, коли часто за такими нововведеннями йдуть менш приємні речі, пов’язані з тим, що замість однієї бюрократичної структури створюють декілька
інших. Хотів би помилятися, але такі наслідки адміністративної реформи теж можливі".
24-03-2005, 22:15
0
1 980