RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » Футбольні «бої» з політичним підтекстом

З чим пов’язано такий "наплив" пропозицій? Передусім, мабуть, з тим, що на футбольній арені знову "випливла" міська федерація футболу, головою якої обрали Дмитра Тівіліка. Це, у свою чергу спонукало минулого року колишнього гравця і екс-президента ФК "Буковина" Валерія Сарафінчана зареєструвати громадську організацію, до назви якої увійшло словосполучення "Федерація футболу м. Чернівців" – з претензіями на альтернативність федерації, яка вже існувала.

Восени ця організація, яка, як федерація, не вписується до офіційної футбольної вертикалі і не є колективним членом обласної федерації футболу, підписала угоду про співпрацю з міськспортуправлінням (у чому офіційній федерації було відмовлено) і вже провела

чемпіонат та Кубок Чернівців. Тепер міська федерація, "підсилившись" знаним бізнесменом Валерієм Чинушем та іншими відомими людьми, намагається перехопити ініціативу і зайняти належне місце у чернівецькому футболі. Це протистояння може мати і певний політичний підтекст, адже Сарафінчан, як відомо, є членом екс-провладної партії СДПУ(О), а Чинуш був одним з найактивніших учасників "помаранчевої революції", яка усунула попередню владу.

Чинуш не боїться конкуренції

Повернутися саме зараз до теми безпрецедентної ситуації, яка склалася у чернівецькому футболі, змусило звернення заступника голови міської федерації футболу і керівника фракції "Наша Україна" у міській раді Валерія Чинуша:

– Як заступник голови міської федерації футболу, я звернувся до голови міськспортуправління Святослава Дяконюка з пропозицією підписати угоду про співпрацю. Ми вже провели разом з обласною федерацією декілька зимових турнірів, а у літньому сезоні плануємо, зокрема, провести чемпіонат і Кубок Чернівців, взявши на себе організаційні витрати. Але п. Дяконюк не погодився на співпрацю, мотивуючи це тим, що управління вже має аналогічну угоду з громадською організацією "Федерація футболу м. Чернівців", яку очолює Валерій Сарафінчан. Мені це рішення незрозуміле. Я не акцентую увагу на тому, що названа громадська організація не є колективним членом обласної федерації футболу, якій Федерація футболу України та облспортуправління делегували всі права щодо розвитку та проведення змагань з цього виду спорту в регіоні. Вирішило управління укласти угоду з організацією Сарафінчана – на здоров’я! Але чому нам відмовляють? Ми ж не просимо у міста грошей, а, навпаки, хочемо вкласти їх в організацію міських змагань з футболу. Особисто мені байдуже, скільки буде у Чернівцях організацій, які претендують на повноваження міської федерації футболу (хоч регламентом ФФУ подібне "дублювання" і не передбачене). Ми конкуренції не боїмося! Але ситуація, коли з невизнаною офіційним футбольним органом організацією співпрацюють, а визнану, себто нашу федерацію, – "відфутболюють", викликає у мене запитання: звідки така упередженість і кому це вигідно?

Міськспортуправління не хоче двома угодами загнати себе у кут

З цього приводу начальник міськспортуправління Святослав Дяконюк зазначив:

– Документів, які забороняли би нам укладати угоди з декількома федераціями, немає. Управлінню все одно, скільки є організацій одного нарямку. Хоча Держкомспорт, приміром, надає право розвитку того чи іншого виду одній федерації. Але це не означає, що інші федерації не можуть укласти угоду, наприклад, з якимось спортивним товариством і своєю плідною роботою довести, що саме вона гідна офіційного визнання Держкомспортом. У нас ще не було прецеденту, коли ми підписали би угоди з декількома федераціями одного напрямку. До нас першим звернувся голова міської федерації футболу Дмитро Тівілік. Але була постанова про перереєстрацію громадських організацій. У цієї федерації відповідних документів не виявилося. А федерація Сарафінчана восени такі документи надала. Ось ми і підписали з нею угоду на рік. Ми не забороняємо міській федерації організовувати змагання, крім чемпіонату та Кубка Чернівців. Але не підписуємо і з ними угоду, щоби не заганяти себе ж потім у кут: приміром, вони проситимуть для проведення змагань стадіони, а оскільки їх мало, ми не зможемо надати, і нам тоді вказуватимуть на угоду. Нехай міська федерація покаже свою роботу. Закінчиться термін угоди з федерацією Сарафінчана, тоді ми влаштуємо тендер і укладемо угоду з кращою.

Позиція міськспортуправління теж зрозуміла. Хоча голова міської федерації Дмитро Тівілік стверджує, що він мав відповідні документи з управління юстиції, себто з паперами все було гаразд, але цим у нього ніхто не поцікавився.

Обласна федерація орієнтується на ФФУ

Голова обласної федерації футболу Петро Кобичик, зрозуміло, теж підтримує міську федерацію і не розуміє, чому з нею не хочуть укласти угоду про співпрацю:

– Вони ж не прийшли просити грошей, а, навпаки, запропонували нормальні умови для співпраці на користь міському футболу. Після того, як міськспортуправління підписало угоду з організацією Сарафінчана, яка не є колективним членом обласної федерації футболу, воно, гадаю, мало би принаймні не відхиляти пропозицію легітимної міської федерації. Документ ФФУ чітко вказує на те, що на одній території не може бути двох федерацій, тому ми, навіть якби й хотіли, не маємо права приймати до обласної федерації громадську організацію Сарафінчана, яка назвала себе федерацією футболу м. Чернівців.

Сарафінчан вважає, що краще працювати і мовчати, ніж навпаки

На проанонсований в "МБ" матеріал про "відфутболювання" пропозиції від міської федерації відгукнувся і президент громадської організації "Федерація футболу м. Чернівців", депутат міської ради Валерій Сарафінчан:

– Коли я прочитав про "унікальну" пропозицію від Чинуша, дуже здивувався, бо ми ще восени провели змагання, взявши на себе всі організаційні витрати. Ми пішли на цей крок, розуміючи, що через фінансові проблеми далеко не всі охочі команди можуть брати участь у змаганнях. А щодо легітимності тієї чи іншої федерації під час звітно-виборчої конференції обласної федерації футболу представник ФФУ чітко вказав, що та організація, у якої є підписана угода з міськспортуправлінням про розвиток і проведення змагань з футболу, і є легітимною. Інші організації не мають права проводити чемпіонат та Кубок міста. "Федерація футболу м. Чернівців" з осені 2004 року вже провела відкритий Кубок та чемпіонат Чернівців. І звернулася до обласної федерації з проханням прийняти у колективні члени, але отримала відмову. До слова, міська федерація футболу, "реанімована" у грудні 2003 року, ще не провела самостійно жодних змагань. Хоча їм ніхто не забороняє це робити. Виникає питання, що краще: робити і мовчати чи декларувати і нічого не робити?

Останнє слово –

за юристами?

Всі сторони цього конфлікту мають свої аргументи і вважають себе правими. Тож "розсудити" їх, мабуть, можна буде лише після того, як ситуацію оцінять компетентні правові структури. І організація Сарафінчана, і міська федерація впевнені, що висновки юристів будуть саме на їхню користь. Хоча головне, щоби з цього була користь міському футболу
Редактор: admin
22-02-2005, 19:52
Коментарів 0 Переглядів 2 051

Теги -

У Чернівціобленерго оприлюднили графік на завтра


Хоч і загальна кількість відвідувачів зменшилася порівняно з минулим роком, інтерес іноземців зріс.
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
Замість саміту миру – варіанти капітуляції. Блог Ярослава Волощука
Ви помітили, що останніми днями на єдиному марафоні поменшало розмов про другий та наступні саміти миру?
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.