Чашка кави зранку є обов'язковим ритуалом для багатьох українців. Цей напій чудово бадьорить, але у великій кількості здатен викликати залежність - іноді кавоманам важко зупинитись навіть після 5-го напою.
Про те, як позбутись залежності від кави та які є альтернативні напої, розповіла нутриціолог Ольга Абдулоєва-Барова в
Іnstagram.
Як побороти залежність від кави"Кавоманія - не міф і навіть не перебільшення. З любов’ю до напою, що бадьорить, вона має мало спільного. Залежність від кави - це неможливість жити (думати, працювати, спілкуватися), не випивши чашечку запашного напою. Важка кавоманія - це коли, випиваючи п’яту чашку, вже думаєш про шосту", - каже експерт.
Абдулоєва-Барова додає, що кофеїн наркотиком не вважається, проте він очолює список психоактивних речовин, що найбільш вживають у світі, випереджаючи героїн і амфетаміни.
"Моя вам порада: слухайте свій організм (а не тільки емоційні бажання). Пам‘ятайте, що за надмірне отримання тимчасового задоволення можливо доведеться заплатити своїм здоров‘ям. Все добре в міру", - каже нутриціолог.
Експерт називає 5 альтернативних напоїв, якими можна замінити каву.
МатчаЗелений чай перемелений у дрібний порошок. Він також містить кофеїн, але у меншій кількості. У його складі є амінокислота тіамін, яка в тандемі із кофеїном забезпечує наступні процеси:
надає плавний приплив енергії;
стимулює вироблення серотоніну, що покращує настрій;
є джерелом антиоксидантів;
прискорює обмін речовин і спалює калорії;
зменшує рівень холестерину і рівень цукру у крові.
Натуральне какао
Це джерело антиоксидантів. Напій прискорює обмін речовин і спалювання калорій, допомагає зменшити м'язовий біль після фізичних навантажень.
Також у ньому багато клітковини та хлорофілу, вітаміну С, цинку та магнію.
ЦикорійЦе природний енергетик із заспокійливою дією на нервову систему. Цей напій покращує концентрацію уваги, зменшує апетит та рівень цукру у крові.
Чай МасалаЦе суміш спецій - кардамону, гвоздики, кориці, фенхелю. Кардамон має протимікробні властивості і є корисним для серцево-судинної системи.
Гвоздика підтримуватиме імунітет у сезон застуд, кориця покращує вуглеводний обмін, а фенхель - травлення.
КеробКероб або кава із ріжкового дерева містить дуже корисну для травлення клітковину, нормалізує випорожнення, сприяє виведенню із організму шлаків та містить велику кількість вітамінів.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
22-04-2023, 01:45
0
2 319