Путін заявив про "історичні рубежі" Росії: в ISW пояснили, чим загрожує імперіалістичний наратив

новини / Новини України / Війна з Росією
875
0

Російський президент-диктатор Володимир Путін відродив свій імперіалістичний наратив про "історичні рубежі". Мовляв, бореться за них, що може загрожувати колишнім радянським країнам.

Про це повідомили аналітики американського Інституту вивчення війни (ISW).



Під час чотирихвилинної промови на мітингу 22 лютого в Москві диктатор заявив, що зараз "точиться битва за історичні рубежі Росії". Щобільше, керівник Кремля назвав прилеглі території до РФ "російською історичною землею", коли оголосив про повномасштабне вторгнення до України 2022-го.

Путін не робив інших помітних зауважень про перебіг війни та не обговорював конкретних завдань на фронті, наголошують в ISW.

"Поняття "історичні рубежі" Росії може бути використане для виправдання агресії практично проти будь-якого з сусідів Росії, а також Молдови та держав Центральної Азії, які не мають спільного кордону з Росією. Оскільки всі вони містять території, які раніше були або в Радянському Союзі, або у Російській імперії", - йдеться у звіті американських аналітиків.

Експерти зазначають, що Володимир Путін виступив з промовою після скасуванням указу про позицію РФ щодо територіальної цілісності Молдови. Так, російський президент відкликав свої накази МЗС від 2012 року про тверде дотримання принципів Статуту Організації Об'єднаних Націй, які вимагають розвитку дружніх відносин між державами на основі рівності, поваги до їх суверенітету та територіальної цілісності.

"Скасування указу не означає, що Путін має намір атакувати Молдову - для цього він не має військового потенціалу, - хоча це вказує на ескалацію його зусиль щодо підриву Молдови", - вважають аналітики Інститут вивчення війни.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram

0 коментарів

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.
Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
ТОП 10
Скандал у Чернівецькій ОВА: волонтерка заявила, що її центр допомоги воїнам обікрали
76 170
Відкриття ТРЦ «Bukovyna Mall» та скандал у Чернівецькій ОВА: головне за добу
73 175
«Тут культура кави вища»: у Чернівцях подружжя з Курахового відновило власний бізнес
41 422
Сьогодні у Чернівцях відкриють ТРЦ Bukovyna Mall: які маршрутки туди везуть
32 709
У Чернівцях маршрут №13 стане комунальним: розрахунок за проїзд лише безготівковий
31 146
Віддали життя у боях за Україну: у громадах Буковини попрощаються із загиблими воїнами
25 537
«Доводилося виходити вночі»: як бізнес у Чернівцях працював під час тривалих знеструмлень
24 374
Блогерка, що йшла пішки від Львова до Чернівців, та підготовка до відкриття Bukovyna Mall. Головні новини
24 013
Колядували та отримували подарунки: у Чернівцях відкрили найбільший ТРЦ «Bukovyna Mall» – фото
20 344
«Там життя може обірватися будь-якої миті»: прикордонник із Буковини з перших днів на війні — відео
15 967