На засніженій Буковині лелеки потребують порятунку

фоторепортаж / Новини Чернівців / топ новини / новини
8 914
0
На засніженій Буковині лелеки потребують порятунку

На засніженій Буковині лелеки потребують порятунку

На засніженій Буковині лелеки потребують порятунку

На засніженій Буковині лелеки потребують порятунку

На Буковині від негоди потерпають лелеки. У Глибоцькому та Кіцманському районах десятки лелек голодні мокнуть під мокрим снігом у гніздах та на полях.
Небайдужість людей може врятувати птахів: їх потрібно годувати дрібною рибою та м’ясом, при можливості зігріти у сараї... Спеціалісти намагаються направити птахів на дослідну станцію, однак ті утікають. А тому важливою є небайдужість людей, які бачать замерзлого бузька.
Читачі розповіли, що на Рогізну прилетіло близько сотні бузьків: люди годують їх.

Також кореспонденти molbuk.ua виїхали на трасу між селами Валя-Кузьмин та Волока у район птахофабрики. На полі можна побачити приблизно три десятка мокрих замерзлих птахів.

- Ніколи у нас не було, щоби лелеки потрапили у таку негоду, - розповідає сільський голова Валя-Кузьмина Наталія ГРОНІК. - Наші односельчани носять птахам хліб, пшеницю, гречку... Лелеки до себе не підпускають: лише підходять до залишеної їжі.

- Люди у селі уже бачили близько двадцяти лелек, - розповідає 65-літня мешканка села Мамаївці Єлизавета ПОДІЛЬЧУК, яка влітку під час посухи врятувала двох лелек. - Я все виглядаю двох своїх лелек, за якими доглядала, але вони ще не прилетіли... Бачу інших лелек високо у гніздах на стовпах. Боже, що це з ними має бути, як ударить мороз? Давно такого не пам’ятаю, щоби птахи прилетіли на таку погану погоду. Аби вони злетіли вниз на землю, то люди б заманили їх до себе у сараї. Я і сама би взяла у свій сарай бузька - їсти їм є що дати, зігріти також є де.
- Якщо негода триватиме до трьох днів, птахи її перебудуть. Але якщо вдарять морози, дуже важливо годувати лелек, - пояснює завідувач відділу природи краєзнавчого музею, орнітолог Ігор СКІЛЬСЬКИЙ. - Наразі основне для птахів - це їжа. Треба розуміти, що лелеки не вживають рослинну їжу - їх потрібно підгодовувати дрібною рибою, при можливості м’ясом.

Що робить для порятунку лелек Державне управління охорони навколишнього природного середовища в Чернівецькій області?

- В область виїхали наші спеціалісти, - пояснює представник держуправління в районних центрах Василь ЛАШКІБА. - Наше завдання - доставити птахів на дослідну станцію, що знаходить на вулиці Моріса Тореза. Однак є проблема - птахи не підпускають до себе, уже за декілька метрів побачивши людину, злітають у повітря. Можливо, як вдарить мороз, ми зможемо їх впіймати.
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
Читають Коментують