Міністр енергетики та вугільної промисловості України Володимир Демчишин відвідав 16 травня Новодністровськ для ознайомлення з ходом будівництва та монтажу заключного гідроагрегата №3 першої черги будівництва Дністровської ГАЕС. Про це повідомляє прес-служба Чернівецької ОДА.
В огляді виконання робіт на станції також взяли участь в.о. Голови Національної Комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, Дмитро Вовк, голова обласної державної адміністрації Олександр Фищук, перший заступник голови обласної державної адміністрації Володимир Куліш, керівник ПАТ "Укргідроенерго" Ігор Сирота, керівництво філії "Дирекція з будівництва Дністровської ГАЕС", генеральних підрядних та субпідрядних, проектних та будівельних організацій, представники місцевої влади.
В ході візиту проаналізовано стан будівництва станції та динаміку фінансування будівельно-монтажних робіт. Зокрема, Міністр оглянув верхню водойму станції, яка стала найбільшою штучною водоймою ГАЕС в Європі, водоводи третього гідроагрегату, а також ознайомився з ходом робіт в шахті третього гідроагрегату.
Спілкуючись з представниками засобів масової інформації, Володимир Демчишин наголосив на важливості добудови зазначеного об'єкту, адже він є одним з пріоритетних в державній стратегії в частині забезпечення енергетичної безпеки та надійності роботи української енергосистеми. За його словами, введення в роботу кожного гідроагрегату дає значний економічний ефект, забезпечує економію природного газу та вугілля за рахунок зниження кількості пусків теплових блоків, стабілізації їх навантаження та збільшення ККД. Очільник профільного Міністерства акцентував на необхідності забезпечення безперебійного та стабільного фінансування проекту для його своєчасного завершення.
Міністр зазначив, що загальносистемний ефект на один гідроагрегат потужністю 324 МВт становить в середньому 46 млн. дол. США на рік за рахунок скорочення спалювання газу, мазуту і вугілля на теплоелектростанціях.
"На сьогоднішній день здано в експлуатацію два гідроагрегати. Третій гідроагрегат, обладнання для якого постачається з українських заводів у Харкові та Запоріжжі, ми плануємо запустити у 2015 році. Це забезпечить Україні додатковий щорічний виробіток більше 1 млрд. кВт/год електроенергії", - повідомив генеральний директор ПАТ "Укргідроенерго" Ігор Сирота.
У свою чергу, голова обласної державної адміністрації Олександр Фищук відзначив, що робота з будівництва об’єкта здійснюється силами українських фахівців та з використанням вітчизняного обладнання, що надзвичайно важливо в теперішній економічний час.
17-05-2015, 11:12
0
2 103