Кондиціонери шкідливі для здоров’я?

---
6 061
0
Сьогодні від багатьох людей можна почути, що вони застудилися через роботу кондиціонера в офісі чи автомобілі. Чи справді цей прилад, покликаний створити нам комфортні умови життя і праці, може стати причиною хвороби?
– Кілька років тому в нас був такий випадок: прийшли одразу четверо людей з одного офісу, – розповідає завідувачка ІІ терапевтичного відділення міської поліклініки №1 Елла ЗАМФІР. – Усі – молоді дівчата без особливих проблем зі здоров’ям, і всі захворіли посеред літа на гострі респіраторні захворювання. З’ясувалося, що у них на роботі тільки-но встановили кондиціонер. Цього літа таких випадків – принаймні, масових – не було. За моїми спостереженнями, значно поширеніша причина літніх застуд – напої з холодильника. Але певна загроза від кондиціонера справді є, і вона полягає насамперед у великій різниці між температурою повітря на вулиці та в кондиціонованому приміщенні. Зрозуміло, що коли на вулиці плюс сорок, а у приміщенні на двадцять градусів менше, – це величезний стрес навіть для здорового організму. А якщо вже в когось є хронічні захворювання, йому треба бути особливо обережним.
Як користуватися кондиціонером, щоби не застудитися:


n Перед увімкнутим кондиціонером є зона приблизно два на три метри, де температура повітря на 2-3 градуси нижча, ніж загалом у кімнаті. Розташовувати у цій зоні робочий стіл, а тим паче ліжко – нерозумно.
n У сучасних кондиціонерах є різні режими скерування повітря – як по горизонталі, так і по вертикалі. Якщо ви остерігаєтеся застуди, скеровуйте потік повітря на стелю.
n Перепад температур між вулицею і приміщенням не повинен перевищувати 10, у крайньому разі – 15 градусів, а загальну температуру в приміщенні влітку не слід знижувати нижче 20 градусів.
n Змінювати температурний режим під час роботи кондиціонера треба плавно. Якщо ви, приміром, встановили 24 градуси, і вам стало гаряче, то не слід одразу стрибати до 20-ти.


До теми
На неочищеному фільтрі накопичуються бактерії


Легіонельоз – інфекційне легеневе захворювання, яке спричинюють бактерії легіонела. Вперше його масовий спалах зафіксували 1976 року в США серед делегатів з’їзду Американського легіону (звідси й виникла назва). З’ясовуючи причину захворювання, медики дослідили систему охолодження та зволоження повітря в готелі, де мешкали делегати. Там вони і знайшли згадану бактерію. Відтоді легіонельоз пов’язують із системами кондиціонування, хоча легіонела значно частіше мешкає у природних теплих водоймах.
Вважається, що сучасні кондиціонери не загрожують легіонельозом – лише застарілі системи, яких у нашій країні начебто й не встановлювали ніколи. Але в кожному разі навіть виробники кондиціонерів визнають, що на неочищених фільтрах можуть накопичуватися хвороботворні бактерії та віруси. Тому фільтр кондиціонера необхідно очищувати приблизно раз на місяць.

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
У мікрорайоні Чернівців - пожежа: горить велика територія
19 067
У Чернівцях студенти-пенсіонери відгуляли випускний
13 393
У Чернівцях біля ліцею дитина зламала дерево сакури: мати просто спостерігала - відео
9 020
У холодильнику у дитсадку зберігали пиво: у Чернівцях перевірили харчоблоки і виявили серйозні порушення
8 180
Вийшли всім селом із прапорами та калачами: на Буковині зустріли воїна, який повернувся з полону - відео
5 550
У Чернівцях викрили жінку, яка поцупила з храму електричний сходовий підйомник для людей з інвалідністю
5 500
П'ять квартир та офіс дружини: що задекларував новий головний прокурор Буковини
5 490
Прив'язали до мотоцикла і волочили: росіяни жорстоко стратили українського полоненого
4 990
На Буковині - новий прокурор: хто ним став
4 493
Навколішки і з прапорами: на Буковині зустріли траурний кортеж із захисником - фото
3 882