З 01.08.2015 р. по 07.08.2015 р. проходив Всесвітній тиждень підтримки грудного вигодовування: "Грудне вигодовування і робота - це можливо!"
КМУ "Міська дитяча клінічна лікарня" також долучилася до зазначеного заходу.
Отже, склалася ситуація, коли Вам необхідно вийти на роботу. Головне – правильно організувати ці дві важливі для молодої мами сфери діяльності.
Пропонуємо вам дізнатися як поєднати роботу та грудне вигодовування:
I. Якщо дитині до 6 місяців:
1. В перші 6 місяців ваш малюк їсть 6-8 раз на день, тому ви можете скористатись послугами няні або бабусі. Помічника необхідно підшукати заздалегідь, приблизно за місяць до виходу на роботу (дитина повинна звикнути до нової людини, а помічних повинен навчитись доглядати за нею так, як ви вважаєте за потрібне).
2. Крім того, за місяць до виходу на роботу, потрібно почати робити запас грудного молока (зціджувати руками або молоковідсмоктувачем в чистий пластиковий або скляний посуд, об’ємом 100-150 мл, щоб однієї ємкості вистачило на одне вигодовування).
3. Зберігати молоко в морозильній камері до 4-х місяців, або в холодильнику – до 3–х діб. Обов’язково робити помітки з датою зціджування.
4. Потрібно порахувати скільки годувань ви пропускаєте, коли будете на роботі, та залишити необхідну кількість молока.
5. Для годувань у вашу відсутність, швидше за все, доведеться використовувати пляшечку, хоч це і не рекомендують при грудному вигодовуванні; найкраще вчити їсти з ложечки.
6. Також необхідно підготуватися до того, що на роботі потрібно буде зціджуватися хоча б раз на день, щоб не згасла лактація.
7. Якщо робота знаходиться в 10 хвилинах ходьби чи їзди від будинку, то необхідно приходити додому хоча б раз на день. По домовленості з керівництвом, для молодих мам, які виходять на роботу, існують цілком законні "поблажки".
8. Мама може працювати робочий день тривалістю 4-6 годин. Для кожного зціджування на роботі Вам зобов’язані надати півгодини.
9. У законі прописана й інша норма: кожна жінка, яка має дитину віком до 1,5 року і вийшла на роботу з декретної відпустки має право на 30-ти хвилинну перерву кожні 3 години для годування малюка. Знайте свої права і обов’язково звертайтеся до керівника з проханням про скорочений робочий день і перерви для годування.
II. Якщо дитині більше 6-ти місяців:
Дитина вдень їсть страви прикорму, можливо, з додаванням зцідженого молока, а грудне вигодовування проводиться вранці та ввечері, коли мати вдома.
Отже, як готуватись до виходу на роботу:
1. Морально підготуйтеся до того, що доведеться розлучитися з дитиною на цілий день.
2. Проведіть підготовку людини, яка залишиться з вашою дитиною (вона повинна консультуватися з Вами, не допускати самодіяльності)
3. Попередьте керівництво, що збираєтесь продовжити грудне вигодовування.
4. Приходьте додому вдень, по можливості.
5. Почніть заздалегідь готувати "молочний банк".
6. Заздалегідь почніть вчити дитину їсти з ложечки, пити з пляшечки.
7. Не нервуйте, у Вас все вийде.
Вдалого Вам грудного вигодовування.
12-08-2015, 13:19
0
2 515