Канікули – час для оздоровлення. Але йдеться не лише про те, щоби відправити школяра в табір чи санаторій. Важливо використати кожен літній день, щоби зміцнити імунітет і покращити здоров’я дитини. Що слід для цього робити ми запитали у лікаря-імунолога обласної дитячої лікарні Аліни ДАШКЕВИЧ.
– Важливо привертати увагу дитини до спорту ще змалечку, - зазначає Аліна Дашкевич. - У такому випадку з імунітетом маленького, а невдовзі дорослого організму все буде гаразд.
Загартованість і стійкість до хвороб легко закладається завдяки рефлекторним тренуванням. Зокрема, необхідно частіше бувати на свіжому повітрі, ходити босоніж, особливо ортопедичними килимками (як відомо, нервові закінчення стоп відображають усі системи організму) або ж природними поверхнями, наприклад, галькою.
Від літа слід узяти все найкраще. Насамперед гарну засмагу та вітамін D, який нам дає сонце. Однак досконалого результату досягнемо, пам’ятаючи про міру: засмагати треба помірно і поступово. Прямих сонячних променів краще взагалі уникати.
– Річка, ставок, море - ось що в більшості постає перед очима, коли йдеться про відпочинок улітку...
- Водні процедури також безпосередньо діють рефлекторно. Але таке випробування, як різкий перепад температур, переохолодження небезпечні для здоров’я. Йдеться про крижані напої, морозиво у спеку, а ще відчинені вікна й двері, потужні кондиціонери, раптовий стрибок у прохолодну воду – все це може викликати застуду, ангіну або інше ГРЗ.
- Отже, про морозиво з гарячою кавою треба забути?
- І не лише з точки зору застуди: різкий перепад температури їжі, яку вживаєте, загрожує бездоганній усмішці, оскільки пошкоджує емаль.
- То які напої не зашкодять?
- Влітку підліткам, і не тільки, особливо потрібний збалансований питтєвий режим – до трьох літрів рідини на добу. Краще втамовувати спрагу соками, чаями та мінеральною водою, але тільки не солодкою газованою. Від солодощів взагалі краще утриматися влітку. Натомість надати перевагу свіжим фруктам.
- Куди краще поїхати з дітьми на відпочинок?
- Для міської дитини канікули – це чудова можливість втекти від урбанізації. Неважливо, куди саме вирушити – до бабусі, на дачу, до табору. Головне – ближче до природи, що завжди здорово. Натомість проводити вільний час на атракціонах не зовсім доречно, особливо на тих, що перекидають врізнобіч і різко змінюють положення тіла. У перехідному віці небажано таким чином випробовувати вестибулярний апарат та вегетосудинну систему.
До теми
Ранкового умивання недостатньо для шкіри
Влітку чималого клопоту завдають підліткам прищі. Шкіра стає більш масною, з неприємним блиском. Як зарадити цьому?
- Людям будь-якого віку й статі для привабливого вигляду обличчя першочергово слід визначити тип шкіри, - пояснює Аліна Мельник, консультант косметичного салону KOSMO. - Відповідно обрати дієву серію догляду за шкірою від очищення до живлення. Досить хорошою є продукція, до складу якої входить вітамін F. Рекомендую німецького виробництва.
Головне – берегти шкіру від бруду, поту, морозу, сонця, вітру, подряпин, куди безперешкодно може потрапити інфекція. Добре, якщо змалку дитину привчили вмиватися і не лише вранці, а й коли виникає потреба очистити обличчя. Сучасні зірки сцени часто дослухаються до бабусиних порад, як-от: протирання обличчя відваром ромашки, череди, використання цілющих властивостей чайного дерева й череди. Влітку краще не зловживати пудрою, тональним кремом, які заважають шкірі дихати.
19-06-2008, 11:58
0
3 403