Пільгові категорії школярів нинішнього літа вперше зможуть безкоштовно відпочити та оздоровитися не лише в області. Окрім чотирьох місцевих літніх таборів, тендер на використання коштів обласного бюджету для оздоровлення буковинських дітей виграли два табори – у Скадовську на Херсонщині та Косові на Прикарпатті.
За словами головного спеціаліста відділу в справах сім’ї та молоді ОДА Ігоря ГУЛЯГИ, у табори, які виграли тендер, заїзди розпочнуться 10-12 червня. Обираючи переможців тендеру, зважали на вартість путівки, кількість дітей у кімнатах, цілодобову подачу гарячої води та харчування. Таким чином на Буковині діти-пільговики відпочиватимуть у таборах “Вербиченька” (Давидівка, Сторожинецького району), “Вогник Буковини” (Валя Кузьмин, Глибоцького), “Калинка” (Ванчиківці, Новоселицького), “Юність” (Берегомет, Вижницького району).
Однак, як зауважив Ігор Гуляга, діти пільгових категорій, які відвідуватимуть пришкільні табори, вже не зможуть цього літа безкоштовно оздоровитися в заміських.
Усім іншим діткам, що не потрапили під дію пільг чи якихось програм, путівки потрібно купувати. Звертатися за інформацією можна до профспілок (якщо батьки працюють), туристичних фірм або безпосередньо телефонувати до таборів.
В області влітку дітей готові приймати 14 дитячих таборів. Якщо торік у середньому путівка коштувала 800 гривень, то нині вартість стартує від тисячі гривень.
– У деяких таборах вартість путівки зросла на 50 гривень, у деяких – на 200, у середньому доба коштуватиме 55-75 гривень, – розповів “МБ” Василь ПАЛАМАР, начальник відділу в справах сім’ї та молоді облдержадміністрації.
Якщо батьки працюють і застраховані, то можуть через Фонд соціального страхування компенсувати 540 гривень з вартості путівки.
А батькам сільських дітей ще частину вартості можуть виплатити в районних управліннях агропромислового розвитку, де передбачені кошти на оздоровлення сільських дітей.
У такому випадку, як запевнили у відділі в справах сім’ї та молоді ОДА, для сільської дитини оздоровлення у місцевому таборі коштуватиме не більше 100-150 гривень.
– Якщо дитину потрібно підлікувати, звертайтеся до санаторію “Золотий колос”, що в селі Панка Сторожинецького району, – розповів Василь Паламар. – Всі інші місцеві заміські табори пропонують оздоровлення як цікаве дозвілля, походи, екскурсії, спорт. Тобто загальний відпочинок з перебуванням на повітрі та посиленим харчуванням.
Наразі тривалість однієї зміни в таборі – 18 днів. Хоча ще можливі цього року зміни, і дітей оздоровлюватимуть 21 день.
Табір “Ойкос”, що у вижницькому урочищі “Стебник”, належить Чернівецькій міській раді. Перший заїзд тут запланували на 21 червня. Відпочинок у таборі безкоштовний. Кожна зміна матиме своє спрямування – діти з малозабезпечених родин, спортсмени, громадські молодіжні лідери тощо. Можливо, цього року навіть буде міжнародна зміна.
Традиційно сезон в “Ойкосі” розпочинають вихованці чернівецької школи-інтернату №2. Як розповіла начальник відділу в справах сім’ї та молоді міської ради Наталя КОЦУР, табір має екологічне спрямування. Дітям розповідають, як поводитися з природою, організовують екологічні акції, краєзнавчі походи. В “Ойкосі” 15 будиночків. До них цього року закупили двохповерхові дерев’яні ліжка, бо раніше діти спали в спальниках.
Марина Карасьова
22-05-2008, 10:50
0
6 044