Вартість робіт на будівництві нового хірургічного відділення міської дитячої лікарні, що на вулиці Буковинській, зросла з 29 до 52 мільйонів гривень. Усі роботи ведуться за кошти міста. З державного та обласного бюджету поки що не надійшло ні копійки. Уже повністю зведено коробку будівлі, накрито дах, прокладаються інженерні мережі, монтується котельня, штукатуриться фасад і опоряджується приміщення всередині. Кореспондент “МБ” побував на нараді, де йшлося про проблеми будівництва.
– Найбільша проблема – нестача коштів, – наголошує директор ТОВ ПБФ “Ріка” Юрій РИБАК. – Первісна вартість будівництва хірургічного відділення оцінювалася в 29 мільйонів гривень. Але в ході будівництва виникало чимало додаткових робіт. До того ж значно подорожчали будівельні матеріали, майже вдвічі зросла зарплата. Тепер вартість робіт зросла приблизно до 52 мільйонів гривень. Нашій фірмі, як головному підряднику, необхідно вчасно розраховуватися не лише зі своїми працівниками, а й із вісьмома субпідрядними організаціями. Потрібні кошти на придбання та монтаж обладнання для котельні, яке здійснюватиме КБП “Омега-ГАЗ”. Слід також дати 600 тисяч гривень авансу Київському ТОВ “ІСС Україна” для придбання та монтажу технологічного лікарняного обладнання, загальна вартість якого – мільйон гривень. Якщо вчасно відбуватиметься фінансування, то ми встигнемо завершити всі роботи до 1 жовтня, як і планувалося.
– Роботи здійснюються згідно з розробленим графіком, високими темпами, – каже заступник міського голови Інна ОНАЦЬКА. – Виникли деякі проблеми з постачанням технологічного лікарняного обладнання київським ТОВ “ІСС Україна”, тобто того, яке повинно монтуватися у ході будівництва. Про обладнання йшлося ще у лютому, але поки що його немає й досі. Це питання потрібно терміново вирішувати, бо лікувальний заклад не зможе працювати, скажімо, без централізованого постачання кисню.
– Ми – приватна організація, тому можемо розраховувати лише на власні кошти, – пояснив ситуацію представник київської фірми “ІСС Україна” Сергій СТРЕХО. – Обладнання для відділення досить дороговартісне. Щоби його придбати, потрібні чималі кошти. Наша фірма вже закупила дещо за свої гроші. Придбане нами обладнання зараз знаходиться у Німеччині, його потрібно переправити через митницю. Як тільки ми отримаємо аванс, одразу ж доставимо обладнання до Чернівців. Зможемо його змонтувати за півтора місяця.
Валентина ТАРАСЮК, начальник міського управління охорони здоров’я, не впевнена, що після отримання авансу фірма доставить обладнання. “Поки що все – лише на словах, – сумнівається Валентина ТАРАСЮК. – Ми не бачили жодної установки. І в нас немає гарантії, що обладнання доставлять і змонтують вчасно.
– Будівельники враховують всі наші побажання і претензії, – зауважує головний лікар дитячої міської лікарні Сергій СТОРОЖУК. – Я майже щодня буваю на будові, не пропускаю жодної дрібнички. У новий корпус ми повинні помістити не лише своїх дітей, а й забрати пацієнтів із “Колоса”, що на вулиці Руській. У відділенні буде шість-сім великих операційних. Є індивідуальні палати, де може знаходитися дитина з мамою, а в основному – на два-чотири ліжка. У кожній – окремий санвузол, де цілодобово буде гаряча вода, оскільки будується індивідуальна котельня. У такій лікарні, цілком зрозуміло, повинно бути сучасне комплектне обладнання. Дещо ми вже отримали від закордонних благодійників. Ще на початку будівництва міський голова наголошував на тому, що лікарню оснастять сучасним обладнанням. Кошторисом передбачено 4-6 мільйонів гривень. І цих грошей цілком вистачило би на придбання всього необхідного.
–З початку будівництва хірургічного відділення вже освоєно 20,4 мільйона гривень, – повідомив Володимир БАБЧУК, начальник управління капітального будівництва. – Цього року виділено 8 млн грн. Ми повністю розрахувалися з підрядником за виконані роботи. Поки що всі кошти були з міського бюджету. Область обіцяла виділити 10 млн грн. Сподіваємося на фінансування з держбюджету.
Надія БУДНА
20-05-2008, 10:58
0
3 254