74-річний Євген Гешко з Кіцманя привіз із IV Всеукраїнських літніх ігор із легкої атлетики золоту та срібну медалі. А команда з Буковини виборола друге місце.
Щодня оббігав усі околиці– Я брав участь у всіх чотирьох всеукраїнських літніх іграх і завжди виборював призові місця, – Євген Григорович показує більше десятка медалей, як приніс до редакції. – А взагалі у мене більше ста медалей, які отримав на змаганнях. Я – 89-кратний рекордсмен України з легкої атлетики, трикратний чемпіон Європи. Це ще не кінець. Бо не думаю покидати спорт. Планую поїхати на наступні всеукраїнські ігри. Уже почав тренуватися. У молодості стрибав майже на вісім метрів. Цього разу подолав більше п’яти метрів.
Спортом Євген Григорович почав займатися ще в дитинстві. У сільському ставку навчився плавати. Узимку катався тут на ковзанах. Щодня оббігав усі околиці. А під час дощу перестрибував через найбільші калюжі. Це були його перші заняття. В армії почав займатися спортом професійно. Зі змагань завжди повертався з нагородами. Любов до спорту чоловік передав дітям та внукам. Син – майстер спорту з рукопашного бою. Внук – кандидат у майстри спорту з дзюдо. Внучка Ірина завоювала бронзову медаль на всеукраїнських змаганнях із волейболу.
Щоби опанувати тибетський масаж, їздив до ТибетуУ свої роки Євген Гешко у чудовій формі. Важить стільки ж, як у молодості. Зізнається, що ніколи не звертається до лікарів. "Це вони мене шукають, коли треба проходити профогляд, – сміється Євген Григорович. – Я сам себе лікую. Вивчив різні види масажів. Зокрема, щоби опанувати тибетський масаж, навіть їздив до Тибету. Знаю різні вправи, які допомагають за будь-якого болю. Тримати себе у формі допомагає також дача, куди навідуюся майже щодня. Часто їжджу туди на велосипеді. Весь день ходжу босий. Роблю тут пробіжки, присідання, вправи з гантелями. На дачі вирощуємо з дружиною різні трави. Робимо з них настої, мазі, чаї.
Євген Григорович ніколи не залежується перед телевізором. Постійно – у русі. "Треба мати мету у житті, тоді будеш здоровий і проживеш більше, – радить чоловік. – Протягом багатьох років дотримуюся чіткого режиму. Вранці випиваю натще сто грамів теплої води, яку беру з криниці. Молюся – дякую Богові за свою родину, прошу милості на день. Потім роблю вправи для різних органів – голови, очей, рук, ніг, дихання. У харчуванні дотримуюся принципу: краще недоїсти, ніж переїсти. На сніданок їм кашу з вівса, який вирощую на дачі. Додаю туди горіхи, родзинки, фрукти. На обід – суп або борщ, трохи м’ясного. Протягом дня перекушую фруктами, п’ю воду. Вечеряю вареними овочами. До того ж слід дбати й про моральне здоров’я. Намагаюся не сердитися, всім прощати".
Надія БУДНА
Раціон Євгена Гешка
Сніданок – каша з вівса з горіхами, родзинками, фруктами
Обід – суп або борщ, трохи м’ясного
Вечеря – варені овочі
6-08-2011, 12:10
0
2 550