RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » Здоров'я » «Воскресити» зуб можна навіть із кореня

"Яку вам пломбу покласти?" – це запитання завжди викликає розгубленість. Лікар стоматолог, терапевт міської стоматологічної поліклініки, що на вулиці Університетській, Мар’яна КОСТРИБА усім своїм пацієнтам радить ноу-хау у світі стоматології – пломби з фотополімерного матеріалу Filtek Ultimate. Властивості нового матеріалу близькі до властивостей природної емалі людини.

За бажанням пацієнта, можна змінювати форму зубів

– Що нового з’явилося у реставрації зубів останніми роками?

– Ще донедавна основним із напрямків стоматології була терапія. Зараз вимоги до лікування дуже високі. Тому реставрація зубів вимагає креативності та професійного бачення лікаря.

Нині "воскресити" зуб можна навіть у тому разі, якщо від нього залишився лише корінь. Також, за бажанням пацієнта, можна змінити форму зубів (наприклад, зробити їх ширшими чи вужчими, зменшити або подовжити їх). Відомо, що з віком зуби стираються, тому подовження різців на 1-2 мм допоможе зробити їх візуально молодшими. Також можна змінити колір зуба, якщо інші методи відбілювання протипоказані. Це необхідно, якщо один із зубів (або ж кілька) відрізняється від сусідніх, що нерідко буває після неякісного пломбування, прийому ліків або гормональних змін.

– Від чого залежить якість пломби?

– Насамперед від вибраного пломбувального матеріалу і від правильної якісної постановки пломби.

Існують спеціальні вимоги до пломбувальних матеріалів:
- Біологічні – пломбувальний матеріал повинен мати антисептичні та бактерицидні властивості і не конфліктувати з навколишніми тканинами.
- Фізико-хімічні – матеріал не повинен змінювати забарвлення зуба, не розчинятись, не викликати хімічні реакції під час контактування зі слиною, не повинно виникати усадки.
- Технологічні – матеріал повинен бути пластичний.

Пломби служать від двох до 10 років

– Які пломби використовують нині?


– На сьогодні в стоматологічній практиці широко застосовують такі типи пломбувальних матеріалів:

1. Фосфатні цементи – це порошок, який складається з оксиду цинку з домішками оксиду кременю, оксиду магнію й оксиду алюмінію. Перевага такої пломби – низька її вартість. Недоліком такої пломби є її недостатня механічна міцність, деяка токсичність, погане крайове прилягання, високе стирання, короткий термін служби (до двох років).

2. Склоіномерні цементи – складаються з кислотно-розчинного скла і водно-розчинної кислоти. Тверднуть у процесі кислотно-основної реакції за наявності води. Ці цементи практично універсальні у використанні, але поступаються в естетиці композитам.

3. Композити – це сучасний пломбувальний матеріал, який виготовляють на основі полімерної смоли. Композити хімічного затвердіння міцні, стійкі до стирання. Основний їхній недолік – велика усадка, зміна кольору через певний час. Вони змішуються безпосередньо перед пломбуванням зуба. Час затвердіння – приблизно три хвилини. За такий короткий проміжок часу необхідно покласти пломбувальний матеріал у порожнину зуба і сформувати пломбу. Естетичному аспекту при пломбуванні в цьому випадку приділяють мінімум уваги.
Термін служби пломби композитного матеріалу хімічного затвердіння нетривалий, становить три-чотири роки.

4. Фотополімерні матеріали – це сучасний пломбувальний матеріал. Його виготовляють на основі світлотвердіючих цементів, композитів чи композитних полімерів.
Головна особливість цих пломбувальних матеріалів – наявність у них клейкої основи, з допомогою якої пломба міцно кріпиться до зуба. Затвердіння відбувається винятково під дією світла спеціальної лампи, що дає можливість лікарю, не поспішаючи, сформувати пломбу потрібної форми і дозволяє без обмежень встановлювати пломби на всі групи зубів, а також підбирати необхідний колір при накладанні пломби.

– А що ви радите пацієнтам?

– Хотіла би зупинитися детальніше на новому універсальному фотополімерному матеріалі Filtek Ultimate. Це – нанокомпозит, ноу-хау у світі стоматології. Він високо естетичний, міцний, прекрасно утримує блиск, універсальний для всіх груп зубів, як для жувальних, де потрібна міцність, так і для фронтальних, де потрібні висока естетичність і блиск. Його властивості близькі до властивостей природної емалі людини. Він не дає шкідливих і токсичних ефектів для слизової оболонки порожнини рота.
Юлія БОДНАРЮК
5-08-2011, 14:39
Коментарів 0 Переглядів 5 661

Теги -

Дівчина вчора, 23 листопада, пішла з дому та досі не повернулася
Врятував десятки побратимів: буковинець під обстрілами вивозив товаришів із передової


Андрій Дробко служить водієм батальйону буковинської тероборони


92-річний Аркадій Мардар із Кельменців на все життя запам’ятав ті страшні моменти
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.