![Скільки має тривати ідеальний денний сон: лікар дав чітку відповідь](/uploads/posts/2025-02/1739132940_15.webp)
Іноді після денного сну ви можете прокинутися свіжим і відпочилим, а в інших випадках почуваєтеся більш виснаженим, ніж до відпочинку. Від чого це залежить і скільки в ідеалі має тривати денний сон, розповів NewYork Post Томас Майкл Кілкенні, доктор медицини, директор Інституту медицини сну.
Він стверджує, що денний сон корисний, особливо якщо ви не отримуєте достатньо якісного сну вночі. Дослідження показали, що недосипання може призвести до погіршення когнітивних функцій, підвищення кров'яного тиску, діабету, проблем із серцем і нирками, жирової хвороби печінки, втрати пам'яті та депресії. Дефіцит сну також може послабити імунітет, а отже, підвищити ймовірність підхопити застуду або грип.
Водночас дослідження в журналі Sleep Health показало, що швидкий сон протягом дня приносить користь мозку. Також було доведено, що сон підвищує творчий потенціал і збільшує радість.
Однак для отримання максимальної користі від денного сну важливо дотримуватися деяких рекомендацій. Так, Кілкенні зазначає, що головний принцип у денному сні - короткотривалість.
"Сон має бути відносно коротким і тривати не більше 20-30 хвилин. Також корисні короткі сни тривалістю близько 10 хвилин".
При цьому триваліший сон може спричинити ефект інерції сну - відчуття постійної сонливості після пробудження, що призводить до зниження рухової активності, труднощів у спілкуванні та міркуваннях, поганого настрою, погіршення пам'яті та дратівливості.
Як пояснив лікар, цього стану можна уникнути, якщо не переходити в стадію глибокого сну - а вона настає приблизно за 30-45 хвилин після засинання.
За його словами, негативні наслідки сну залежать також від часу доби, коли ви дрімаєте. Зокрема, експерти зі сну стверджують, що з 13:00 до 15:00 - найбільш вдалий час для короткочасного денного сну, оскільки організм відчуває природний циркадний спад або зниження рівня енергії.
Повідомлення про здоров'я мають суто рекомендаційний характер. У випадку виникнення проблем — звертайтеся до лікаря. Не займайтесь самолікуванням.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram