Українці відзначають новорічні свята, які традиційно супроводжуються спиртними напоями. Розуміння кількох простих правил допоможе уникнути похмілля. Наприклад, якщо знати, чим закушувати коньяк, то сп'яніння буде мінімальним.
Але якщо людина керує автомобілем, то вимоги до її стану стають жорсткішими і вона може дозволити собі значно меншу кількість спиртного. Про те, через скільки можна сідати за кермо після алкоголю, для
УНІАН розповів лікар-гастроентеролог Станіслав Кравчук.
Коли можна сідати за кермо після алкоголюЯк пояснив Станіслав Кравчук, алкоголь по-різному виводиться з організму людей, і цей процес залежить від того, скільки людина важить і яку кількість спиртного випила.
В Україні за кермо можна сідати, якщо рівень алкоголю в крові становить 0,2 проміле. Це приблизно один келих вина чи 0,3 літра пива. У середньостатистичної людини ця кількість алкоголю виводиться із організму приблизно за 3-4 години.
Але лікар радить взагалі не сідати за кермо у той день, коли ви випили навіть невелику кількість алкоголю. Не варто ризикувати життям - краще викличте таксі.
Як прибрати запах перегару після святаЗа словами лікаря, алкоголь виводиться через повітря, яке видихається, тому його запаху повністю не вдасться позбутися завдяки жувальній гумці чи якійсь їжі.
Фармацевти розповіли УНІАН, що запах алкоголю можна замаскувати, з’ївши часник чи цибулю. Крім того, є аптечний препарат для маскування неприємних запахів, який створений на основі олійного екстракту із насіння петрушки.
Насіння петрушки містить ефірні речовини, ненасичені та насичені жирні кислоти, які можуть підтримувати функції печінки, сприяти виділенню токсинів з неї. А додавання до петрушки ще й шматочка лимона може стати чудовим способом підтримки гідратації та стимуляції сечовивідної системи для більш ефективного виведення токсинів.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
3-01-2025, 08:57
0
771