Сир камамбер, який ферментується за допомогою білої цвілі, позитивно впливає на функціонування мозку. Вчені з Японії провели дослідження, щоб з’ясувати механізми цього впливу та які саме когнітивні процеси залучені.
Спеціалісти з Університету Кіото досліджували вплив камамберу на пам'ять та здатність до навчання, а також порівняли його ефекти з миристамідом – речовиною, що утворюється в процесі ферментації сиру з білою цвіллю,
повідомляє 24 Канал з посиланням на Neuroscience Research.
Нове дослідження сируКамамбер вирізняється серед інших сирів своїм унікальним біохімічним складом, оскільки деякі сири не підлягають ферментації, а інші ферментуються інакше.
У процесі ферментації з білою цвіллю утворюються аміди жирних кислот, зокрема миристамід, які, згідно з попередніми дослідженнями, можуть позитивно впливати на здоров’я мозку, сприяючи підвищенню рівня нейротрофічних факторів – білків, відповідальних за ріст, відновлення та пам'ять клітин мозку.
У рамках нового дослідження автори провели семиденний експеримент з самцями мишей, розділивши їх на дві групи: перша група харчувалася тільки високожировою їжею, тоді як друга додатково отримувала камамбер або аміди жирних кислот, отримані з цього сиру.
Сир з пліснявою покращує памʼятьВміст жирів у раціоні був таким, щоб у мишей спостерігалося зниження когнітивних функцій, аналогічне станам, пов’язаним з підвищеним ризиком нейродегенерації у людей. Результати показали, що у мишей, які отримували камамбер або миристамід, покращилися як пам'ять на предмети, так і просторове сприйняття у порівнянні з іншими групами.
На молекулярному рівні вчені встановили, що камамбер і миристамід сприяли підвищеному виділенню нейротрофічного фактора мозку в гіпокампі. Цей фактор необхідний для росту синаптичних зв’язків і формування спогадів.
Дослідники також відзначили, що ефект від споживання камамберу аналогічний впливу миристаміда, що дозволяє припустити, що саме миристамід може бути ключовим активним компонентом сиру.
Повідомлення про здоров'я мають суто рекомендаційний характер. У випадку виникнення проблем — звертайтеся до лікаря. Не займайтесь самолікуванням!!!Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
31-12-2024, 07:15
0
523