Більшість зі звичок 90-х років ми вже залишили в минулому, проте існує одна харчова звичка, народжена 1992 року, яка все ще залишається незмінною в житті багатьох людей.
І, за словами доктора та автора книги "Нестаріюча революція" Майкла Азіза, вона руйнує ваш "енергетичний рівень". Це стосується першої версії харчової піраміди, яку випустив уряд США 1992 року, пише
New York Post.
У ній було вказано, яку частину нашого щоденного раціону мають складати хліб, фрукти, овочі, м'ясо, молочні продукти та жири. Хліб, крупи, рис і макарони були поставлені на перше місце. За ними йдуть овочі, фрукти, молоко, сир і білок (м'ясо, яйця і горіхи).
На самому верху піраміди, з попередженням про обережне вживання, перебувають жири, олія та солодощі. Повідомляється, що ця версія харчової піраміди проіснувала до 2005 року. Доктор Азіз підкреслює, що таким чином люди починали зосереджуватися на низькокалорійних дієтах, які не є найздоровішим вибором.
Крім інших переваг, корисні жири, що містяться в таких продуктах, наприклад, як горіхи й авокадо, відіграють важливу роль у підтримці енергії, тоді як надлишок вуглеводів призводить до занепаду сил.
"Що дійсно виснажує енергію організму, так це занадто велика кількість цукру в організмі, занадто велика кількість рафінованих вуглеводів. Ви отримуєте цей сплеск цукру і почуваєтеся енергійним, але потім, перш ніж ви це усвідомлюєте, ваша енергія падає", - заявив доктор.
Він додав, що, щоб цукор був стабільним, у вашому раціоні має бути більше білка і жиру. І наголосив, що включення в план харчування таких корисних жирів, як горіхи, насіння, оливкова олія та авокадо, дасть вам більше енергії. Це особливо актуально для тих, хто займається спортом.
"Дослідження показують, що люди, які їдять [корисні] жири перед тренуванням, отримують більше енергії для занять у спортзалі", - сказав Азіза.
Уже тоді ця "піраміда", орієнтована на вуглеводи, зустрілася з критикою. Частково проблема полягала в тому, що всі жири були згруповані в одному місці піраміди - але не рівними частинами. Якщо насичені жири можуть підвищувати рівень холестерину і, своєю чергою, призводити до серцевих захворювань, то мононенасичені та поліненасичені жири - ні.
І хоча 2005 року піраміда "припинила своє існування", експерт із харчування Гарвардської школи громадського здоров'я імені Т. Х. Чана Девід Людвіг усвідомлює, що влада США зробила недостатньо, щоб виправити суспільне сприйняття.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
6-12-2024, 10:59
0
10 934