Попри твердження, що трав’яні чаї корисні для здоров’я, вчені спростували цю думку. Вони назвали п’ять напоїв, що варто виключити з раціону, якщо маєте схильність до гіпертонії.
Про це
пише NV.
Майже половина дорослих американців — а це майже 120 мільйонів людей — мають підвищений кров’яний тиск. Як відомо, гіпертонія підвищує ризик серцевих захворювань та інсульту — двох основних причин смерті в США. На жаль, лише один з чотирьох дорослих, які мають високий кров’яний тиск, контролює його. Вживання трав’яних чаїв для контролю високого кров’яного тиску є модною тенденцією, та це не завжди ефективно. Насправді ці п’ять трав’яних чаїв можуть принести більше шкоди, ніж користі при гіпертонії.
П’ять трав’яних чаїв, яких варто уникати при гіпертонії
Дослідження показали, що трав’яні чаї є потенційними факторами, що сприяють підвищенню артеріального тиску.
1. Трав’яний чай з женьшенем
Женьшень — популярна трава, що широко використовується в китайській медицині. Хоча він має певні корисні властивості щодо підвищення рівня енергії та покращення самопочуття, актуальних наукових досліджень дуже мало. Насправді за даними Національного центру комплементарної та інтегративної медицини, доказів довгострокової безпеки вживання цієї рослини недостатньо. Дослідження виявили, що вона може як знижувати, так і підвищувати артеріальний тиск, тому потрібні додаткові дослідження, щоб прояснити взаємозв'язок.
Тобі Амідор, експерт з питань харчування, доктор медичних наук, філософії та дієтології, автор книги Up Your Veggies: Флекситаріанські рецепти для всієї родини, рекомендує "уникати цього трав’яного чаю, поки не будуть проведені більш переконливі дослідження".
2. Трав’яний чай з гінкго білобаМожливо, ви розглядаєте трав’яний чай гінкго білоба для покращення пам’яті, але важливо знати, як він може впливати на ліки, які ви приймаєте. Наприклад, дослідження показують, що гінкго білоба може взаємодіяти з типом ліків для розрідження крові. Хоча не кожна людина з гіпертонією буде приймати цей тип ліків, він більш поширений серед тих, хто схильний до утворення тромбів. Якщо ви приймаєте препарати для розрідження крові, дуже ймовірно, що чай гінкго білоба може взаємодіяти з ними й впливати на їхню ефективність.
3. Трав’яний чай з лакрицеюЗа словами Сільвії Клінгер, докторки біологічних наук, магістрині медицини, лауреатки багатьох нагород, авторки, підприємиці та засновниці компанії Hispanic & Multicultural Nutrition Communications, "лакриця містить сполуку під назвою гліциризинова кислота, яка може підвищувати кров’яний тиск та викликати інші серйозні побічні ефекти, що потенційно можуть призвести до головного болю, втоми та навіть серцевих нападів".
4. Трав’яний чай зі звіробоюВідомий своїми жовтими квітами, звіробій — це рослина, яка століттями використовувалася в європейській медицині для лікування ран і таких станів, як депресія. Однак у США він був помічений у взаємодії з поширеними ліками, зокрема зі статинами, які часто призначають людям з високим кров’яним тиском. Клінгер радить пацієнтам уникати цієї трави у вигляді чаю, оскільки вона може спричинити проблеми з серцем.
5. Трав’яний чай з кори йохімбеРодом з Африки, йохімбе є видом вічнозеленого дерева. Кора цього дерева використовується як афродизіак і для покращення сексуальної активності. Хоча в США продаються рецептурні ліки під назвою йохімбіну гідрохлорид, вони відрізняються від біологічно активної добавки, приготованої з кори цього дерева. Дані про цей чай надзвичайно обмежені. Та він може бути пов’язаний із ceрцевими нападами та судомами Краще уникати цього чаю, навіть якщо у вас немає високого кров’яного тиску, доки не з’явиться більше досліджень.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
10-08-2024, 17:59
0
1 493