"Тиждень тому застудилася. Температура була 39,5 °С, боліло горло, вірніше, гортань, та вуха, – розповіла чернівчанка Олеся. – Лікувалася довго, навіть досі відчуваю дискомфорт у горлі, з’явився сухий кашель".
Загартовування – найкраща профілактика За словами Наталії ІФТЕМІЧУК, дільничного терапевта міської поліклініки №2, до лікарів нині звертається не дуже багато хворих на ГРЗ, ГРВІ. Однак серед пацієнтів, які приходять, більшість скаржиться на біль у горлі, гортані, температуру, слабкість.
– У разі появи будь-яких подібних симптомів раджу звертатися до лікаря. Найголовніше – не займатися самолікуванням, – наголошує Наталія Василівна. – Загартовування – найкраща профілактика застудних захворювань та грипу. Добре робити обливання холодною водою, обтирання. Хоча зараз уже пізно починати загартовуватися. Краще розпочинати це робити влітку. Ранкова зарядка також вбереже від застуди та грипу. 15 хвилин фізичних вправ вранці щодня загартовуватимуть організм, покращуватимуть імунітет, допоможуть не захворіти. Раджу також вживати часник, цибулю, намагатися споживати якнайбільше природних вітамінів: фруктів, овочів, яких зараз дуже багато. Якщо вже з’явився біль у горлі, паралельно з рекомендаціями лікаря слід виконувати певні заходи: полоскати горло, смоктати льодяники, пастилки. Якщо висока температура, обов’язково потрібно пити велику кількість теплих напоїв.
При болю у вухах потрібно проконсультуватися з лором щодо препаратів для закапування. Адже можна так "лікувати" вуха вдома, що може розвинутися менінгіт або запалення середнього вуха. Тож без консультації лікаря у будь-якому разі не обійтися.
Леся ТОКАРЮК
Як лікувати ангіну та біль
у горлі народними засобами Чай із соку та часникуПочистити голівку часнику, подрібнити й додати склянку яблучного соку, поставить на вогонь. Довести до кипіння і кип’ятити п’ять хвилин, накривши посуд покришкою. Зняти з вогню, дати трохи охолонути.
Пити відвар гарячим маленькими ковтками. За добу слід випивати одну-дві склянки.
Цибуля, мед та яблукоНа тертці натерти середню цибулину, яблуко. Додати 2 ст. л. меду. Приймати тричі на день по десертній ложці до повного одужання.
Полоскання водою з содою і краплями йоду 1. У склянці теплої кип’яченої води розчинити 1 ч. л. соди, 1 ч. л. солі і 5 крапель йоду. Полоскати горло кожні 1,5-2 години, після полоскання 15 хвилин нічого не їсти і не пити.
2. Дуже дієвий засіб – настоянка прополісу (продають в аптеці).
1 ст. л. настоянки розчинити у склянці води (вода при цьом у біліє) і полоскати горло.
3. Змішати в однакових пропорціях сік лимона з медом. Цією сумішшю полоскати горло декілька хвилин тричі на день.
4. При захворюванні горла застудного характеру сік каланхое змішують наполовину з водою і полоскають горло декілька разів на день.
ПрополісТільки-но відчули першіння у горлі, на ніч поставте за щоку шматочок прополісу. До ранку всі неприємні відчуття у горлі минуть.
30-09-2010, 11:37
0
36 974