До приймального покою інфекційного відділення обласної лікарні майже щодня доставляють хворих із харчовими отруєннями – і грибами, і динями, і консервами.
У приймальному відділенні чоловік, накрившись фартухом, тримається за пластмасовий тазик. Лікарі підносять теплу воду в чайнику, щоби промити шлунок. За мить – тазик повний рідини зі шматками грибів.
Отруїтися можна навіть кефіром– Це так званий "ресторанний" спосіб промивання шлунку, – каже лікар-інфекціоніст інфекційного відділення обласної клінічної лікарні Ігор БЕСАРАБА. – У чоловіка – харчова токсикоінфекція. Три дні він мучився вдома. Блювоти не було, але їжа увесь цей час стояла у шлунку. Шлунок промиваємо доти, доки не вийде чиста вода.
Дружина потерпілого розповідає, що чоловік – грибник зі стажем. Гриби збирали біля села Грушівка Глибоцького району. Жінка їх не їла, а чоловік поласував досхочу.
– Гриби – їжа недієтична. Якщо у людини гастрит, у такого хворого проблеми з травленням обов’язково будуть, – каже лікар. – Коли є хронічні захворювання кишкового тракту, отруїтися можна навіть кефіром.
Після обіду до приймального відділення карета "швидкої" доправила ще одну хвору. Жінка корчилася від болю у животі, скаржилася на нудоту. Лікарі "швидкої" розповіли, що підібрали потерпілу на вулиці Ковальчука. Жінка лежала на землі долілиць без свідомості. У "швидкій" розповіла, що їла диню та пила кефір. На ношах медперсонал підняв хвору з приймального відділення на другий поверх інфекційного відділення.
Хвору привезли без пульсу – десять годин лежала на кушетціІгор Бесараба розповідає, що 30 липня о 06.00 до приймального відділення "швидка" привезла жінку, в якої не було пульсу.
– Губи в неї були синюшні, пульс не прослуховувався. Жінці одразу почали крапати розчин. Влили два літри – пульсу немає. У жінки – шок, – каже лікар. – Влили п’ять літрів розчину. Тоді доправили у бокс.
Піднімаємося на другий поверх інфекційного відділення. 62-річна жінка вже при свідомості, але їй продовжують крапати розчин.
– У понеділок їла суп із куркою. Потім відкрила банку сардин у маслі. Консерву придбала в місцевому магазині, – розповідає Лідія БІДІНА, мешканка села Чепоноси Хотинського району. – Три дні у мене був пронос – до 15 разів на день. У середу зібралася до дочки в Чернівці. Вночі мені стало гірше, втратила свідомість. Тож дочка і викликала "швидку".
– У жінки – харчова токсикоінфекція. Але такого важкого випадку давно не було, – пригадує Ігор Бесараба. – Хвора провела десять годин на кушетці, доки вливали рідину в дві вени. Було таке зневоднення організму, що кров загусла. А зараз шкірні покриви відновили природний рожевий колір та температуру. Пульс є.
Як не отруїтисяОбласна санепідслужба нагадує прості правила.
Захворіти на кишкові інфекції можна через:
вживання немитих овочів і фруктів;
вживання продуктів із порушеними умовами або термінами зберігання;
ковтання води при купанні у відкритих водоймах.
Як попередити кишкові
інфекції:
мийте руки з милом перед приготуванням їжі, її споживанням;
ретельно мийте овочі та фрукти або обдавайте їх окропом перед вживанням;
зберігайте продукти у місцях, захищених від мух;
дотримуйтеся термінів та умов зберігання продуктів;
вживайте продукти після достатньої термічної обробки;
купайтеся лише у спеціально відведених водоймах.
Коментар
Юрій ПАДУРАРУ, завідувач епідеміологічного відділу облСЕС:
– Варто пам’ятати, що хвороба проявляється не відразу. Прихований період при різних кишкових захворюваннях триває від двох до семи діб. Згодом проявляються характерні ознаки: слабкість, головний біль, блювота, болі у животі, пронос, підвищення температури. У разі виявлення перших ознак кишкового захворювання слід терміново звернутися до лікаря. Самолікування може призвести до ускладнень.
3-08-2010, 10:32
0
5 008