RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » Здоров'я » Прополіс допоможе при застуді та запаленні легень

"Використовую настоянку прополісу для полоскання горла. Вона має чудову лікувальну дію. Знаю, що за допомогою прополісу загоюють рани, лікують застуду та грип. Хотілося би дізнатися, чи можна у домашніх умовах приготувати ліки з прополісу і при яких хворобах їх застосовують?" І. С. Мартинюк, Панка Сторожинецького району.

Бджолиний клей ще в давнину використовували з лікувальною метою. В основі лікувальної дії прополісу – різноманітні властивості: протизапальні антимікробні, антивірусні, біостимулювальні тощо. Прополіс застосовують під час хвороб дихальних шляхів, середнього вуха, носоглотки, шлунково-кишкового тракту, при ранах, які не загоюються, під час лікування ерозій шийки матки, при зниженні імунітету.

Настоянки, мазі, водяні розчини легко приготувати в домашніх умовах.

Настоянка прополісу. 10 г відносно м’якого прополісу подрібнити (охолодити, натерти на тертці, просіяти через сито), помістити в темну скляну посудину, залити 100 мл 70% спирту, настоювати 8-10 діб у темному місці за кімнатної температури. Щодня посудину збовтувати декілька разів. Потім настоянку прополісу потрібно витримати 10-12 годин у холодильнику і профільтрувати. Зберігати посудину в темному посуді в холодильнику.

Настоянку використовують для лікування слизової оболонки порожнини рота, ясен, зубів, хронічного тонзиліту (1 ч. л. настоянки на склянку води), запалення середнього вуха (настоянку змішують із рослинною олією у співвідношенні 1:2, підігрівають до температури тіла, закрапують по 3-5 крапель дітям і по 7-10 крапель дорослим – 3-4 рази на день.

Приймають внутрішньо при застуді, грипі, бронхіті, запаленні й туберкульозі легень, гіпертонії, виразковій хворобі шлунка і дванадцятипалої кишки. Доза прийому – 20-60 крапель на 50-100 мл води або молока. Курс лікування – 5-30 днів, залежно від захворювання.

Рідкий екстракт прополісу. 30 г подрібненого прополісу засипати у темну скляну пляшку, залити 100 мл 96% спирту, закрити й настоювати 3-7 днів у темному місці за кімнатної температури, щодня збовтуючи пляшку. Потім профільтрувати й закрити.

Екстракт має антисептичну, протизапальну, знеболювальну, протипухлинну, уповільнюючу старіння дію. Використовують внутрішньо й зовнішньо. Внутрішньо – по 10-15 крапель тричі на день (з невеликою кількістю води) – поєднують із прийманням полівітамінів. Курс лікування – 3-4 тижні. За необхідності курс лікування повторюють після 15-30-денної перерви.

Прополісна вода. Прополіс заливають дистильованою водою (1:2) і нагрівають на водяній бані 10-20 хвилин за температури 80 °С. Суміш постійно помішують, потім фільтрують. Зберігають у холодильнику. Через 2-3 місяці бактерицидна властивість води зменшується.

Прополісна вода має антигрибкову, антимікробну, антивірусну, протизапальну, знеболювальну, кровотворну дію.

Внутрішньо вживають по 30-50 мл 3-5 разів на день за 30 хвилин (годину) до їди. Курс лікування – 3-4 тижні, залежно від захворювання. За необхідності курс повторюють.

Прополісну воду використовують і з профілактичною метою (1-2 рази на день, можна зі спиртовим розчином) як зміцнювальний, омолоджувальний препарат, при лікуванні органів травлення, дихання, зовнішньо – при виразках, опіках, ранах.

Масляно-прополісний бальзам. 20 г прополісу, 10 г свіжого, несолоного вершкового масла, 70 г рослинної олії. Подрібнений прополіс розтирають у порцеляновій ступці з вершковим маслом, додають рослинну олію і все ретельно вимішують.

Бальзам використовують для загоєння ран, при виразках, тріщинах шкіри тощо.
При нежиті двічі-тричі на день ватні тампони, змочені бальзамом, кладуть у ніс. (Підготувала Л. Токарюк)
4-03-2010, 11:01
Коментарів 0 Переглядів 59 858

Теги -

Дівчина вчора, 23 листопада, пішла з дому та досі не повернулася
Врятував десятки побратимів: буковинець під обстрілами вивозив товаришів із передової


Андрій Дробко служить водієм батальйону буковинської тероборони


92-річний Аркадій Мардар із Кельменців на все життя запам’ятав ті страшні моменти
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.