RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

«П’ю чотири-п’ять літрів рідини на добу»

Кореспондент "МБ" побувала в обласній клінічній лікарні та міській лікарні №3, щоби з’ясувати, в яких умовах працюють наші медики під час епідемії.
Динаміка захворюваності зменшується

– Нині у приймальному відділенні працюють три бокси. Наразі чергові лікарі консультують дев’ятьох людей, – говорить Юрій БІЛЕЙЧУК, лікар-інфекціоніст, асистент кафедри інфекційних хвороб та епідеміології БДМУ. – Вік хворих різний – 18-65 років. Залежно від стану людини, діагнозу, клінічних та лабораторних показників, призначаємо лікування.

За словами Юрія Білейчука, порівняно із початком епідемії, звертається менше людей. Крім того, працює відділення кабінету інфекційних захворювань, де лікують пацієнтів із легким перебігом хвороби, а "важких" направляють до інфекційного відділення.
У коридорах лікарні людей небагато. Разом із лікарем оглядаємо пацієнтів.
"Як почуваєтеся? З’явився апетит?" – звертається до пацієнта із пневмонією Юрій Білейчук. – "Дякую, вже краще", – відповідає Василь Васильович. Лікар запитує, як кашель, чи немає проблем зі шлунком, чи приймає пацієнт необхідні ліки.

– Захворів тиждень тому. Лікувався вдома три дні, але не допомогло, – пригадує Василь Васильович. – Коли звернувся до лікарів-інфекціоністів, порадили лягти у лікарню, адже виявили двосторонню пневмонію. Почуваюся краще. Задоволений, як працюють лікарі.

18-річний Костянтин Максимець нещодавно потрапив у лікарню з високою температурою, головним болем. Лікарі поставили діагноз – бронхіт.

– Вдома не лікувався. Щойно відчув, що мені зле, звер­нув­ся до лікарів, – каже хлопець. – Подобається, як доглядають хворих у відділенні, не подобається лише хворіти.

"Смерті спричинені самолікуванням"
– Потроху зменшується кількість пацієнтів, багатьох вже виписали, ще кількох випишемо сьогодні-завтра, – каже Юрій Білейчук. – Ще тиждень тому лікарі поверталися додому о 23.30, о 00.00, нині з цим уже простіше. Особисто я, щоби не захворіти, їм цибулю, часник, п’ю чай з калини, малини, смородини. Намагаюся якомога більше пити – чотири-п’ять літрів рідини на добу. Вживаю також профілактичні медичні препарати.

За словами лікаря, відділення забезпечене повністю масками, препаратом "Таміфлю" для хворих. Всі лікарі відділення, незважаючи на великий ризик, не хворіють.

– Майже всі летальні ви­падки спричинені тим, що хворі пізно зверталися по медичну допомогу, займалися самолікуванням. Минулого тижня до нас поступив 36-річний хворий чоловік – синюшний, у дуже важкому стані, наступного дня він помер, – зауважує Василь МОСКАЛЮК, завідувач кафедри інфекційних хвороб та епідеміології БДМУ. – Навіть не варто йти до поліклініки, можна викликати лікаря з інфекційного відділення додому.

За словами Василя Деонізійовича, багато медичних працівників хворіє. Понад 40 викладачів медуніверситету – на лікарняному. Четверо співробітників кафедри хворіє гострими респіраторними захворюваннями.

– Медичних працівників пульмонологічного, приймального, ЛОР-відділень забезпечено масками, препаратами для профілактики "Амізон". "Арбідол", "Лаферон", "Таміфлю" тощо, – каже Василь Москалюк.

"Намагаємося, щоби наш персонал лікувався у нас"
Біля міської лікарні №3 ми зустріли 54-річну Анну Чорней, яка прийшла провідати невістку, хвору на запалення легень. Жінка скаржиться, що не можна зайти до палати. Хоча розуміє, для чого запроваджено таку заборону.

Коли кореспондент "МБ" підійшла до лікарні, помітила, як медична працівниця Олена Дмитрівна обмотує ручки дверей бинтом.

– Це для дезінфекції. Бинт змочуємо у спеціальному розчині, замінюємо його кожні дві години, – пояснила жінка.

– Минулого тижня почала працювати терапевтична лікарня №2, що на вулиці Південно-Кіль­цевій, – каже Віктор СВІТУН, головний лікар 3-ої міської клінічної лікарні. – Таким чином до терапевтичної лікарні поступають хворі із легким перебігом хвороби, бронхітом. До нашої лікарні ж – винятково середньої важкості та важкохворі. Якщо нещодавно госпіталізували по 25 хворих щодня, із них – 20-24 з діагнозом "пневмонія", то з відкриттям другої лікарні зменшилася кількість пацієнтів. Так, станом на п’ятницю, шостого листопада, у лікарні №3 було восьмеро важкохворих, їх направили до реанімації. 25-річна дівчина померла.

– З минулого понеділка ми забезпечені і необхідним обладнанням, і ліками, – наголошує Віктор Дмитрович. – Однак люди звертаються надто пізно – на п’яту-сьому добу.

– Нині у нас захворіло 11 співробітників. Із них шестеро – медсестер, троє – з адміністративного підрозділу, четверо – молодших медсестер та санітарок, – каже Віктор Світун. – У деяких виявлено пневмонію. Намагаємося, щоби наш персонал лікувався у нашій лікарні. Тут створено всі умови.

Для особистої профілактики головний лікар лікарні №3 використовує народні засоби. Віктор Дмитрович переконаний, що це хороший спосіб для покращення імунітету.
Леся Токарюк
10-11-2009, 10:04
Коментарів 0 Переглядів 4 461

• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

У Чернівцях провели щорічний фестиваль меду і трав'яного чаю


Зміни  клімату? Та це ж вигадка. Блог Ярослава Волощука
Не впевнений, що ви із першого разу вгадаєте, кому належить фраза, що винесена у заголовок блогу.
На «Червоній руті» вперше прозвучав гімн України. Блог Надії Будної
35 років тому, 17-24 вересня 1989-го, в Чернівцях відбувся перший фестиваль "Червона рута"

Чоловіче здоров'я — важлива тема, яка часто залишається поза увагою, доки не з'являються серйозні симптоми. Захворювання передміхурової залози, такі як аденома простати та простатит, стають все більш поширеними з віком, викликаючи фізичний дискомфорт і психологічні труднощі. Але сьогодні, завдяки досягненням сучасної медицини, ці проблеми можна ефективно вирішувати без хірургічного втручання.

Якщо ви не задоволені системою опалення вдома — багато платите за газ чи електроенергію, а тепла не відчуваєте — це найперший і найвагоміший дзвіночок, аби замислитися над альтернативним джерелом обігріву.

Збираєтеся укласти договір страхування? Це важливе рішення, яке потребує ретельної підготовки. Маємо кілька простих та ефективних порад, які допоможуть вам краще зорієнтуватися у виборі страхових продуктів і послуг.

Двоколісний та триколісний транспорт на електродвигунах все більше набирає популярності серед водіїв і водійок. Електромопед характеризується достатньо високим запасом ходу, оптимальною швидкістю руху та зручністю в управлінні.