Днями в мою поштову скриньку надіслали повідомлення: "Шановні мешканці! Просимо вас терміново пройти флюорографічне обстеження у зв’язку з підвищеною захворюваністю на туберкульоз". Вирішила піти за вказаною адресою – вулиця Лесі Українки, 11, поліклініка №2. Черги не було. Обстежували мене за допомогою цифрового флюорографа. Зображення органів грудної порожнини відразу з’явилося на моніторі.
Як розповів рентген-лаборант поліклініки №2 Микола НОВАК, цього літа навідується на диво багато людей: "У середньому щодня приходить 50-60 осіб. Як для літа, це досить багато. Важко сказати, чому такий наплив. Можливо, хтось поїхав відпочити, змінив клімат, повернувся додому і відчув якісь зміни в організмі. Тому й вирішив обстежитися".
Флюорографію роблять безкоштовно.
Як розповіла завідувач рентгенологічного відділення, лікар-рентгенолог вищої категорії Єлизавета МЕЛЬНИК, флюорографію потрібно проходити принаймні раз у два роки. Проте є дві групи ризику, яким це необхідно робити щороку. Це клінічна група (хворі на цукровий діабет, виразкову хворобу шлунку тощо) та соціальна (малозабезпечені, безпритульні).
"Ми усілякими методами закликаємо населення проходити обстеження. Розсилаємо повідомлення. Люди не завжди відгукуються", – каже Єлизавета Мельник.
За словами завідувача відділення, з початку року, станом на перше липня, на флюорографі міської поліклініки №2 обстежилося 1082 осіб. Якщо додати тих, кого обстежили на пересувному флюорографі, вийде 12 тисяч. Із цих 12 тисяч виявили 258 хворих. Серед них – 12 випадків захворювань на туберкульоз (із них шість – з ускладненнями), 107 випадків захворювань на пневмонію, 17 захворювань на рак легенів, а також плеврити, застійні явища (63 осіб), серцеві патології.
– Найбільше на туберкульоз хворіють люди середнього віку – від 40 до 60 років, – додає Єлизавета Мельник. – Хоча ця хвороба може виникнути у всіх – і в молодих, і в осіб літнього віку. Причому туберкульоз інколи розвивається дуже швидко. Ми навіть зафіксували випадок, коли він з’явився за п’ять днів. Тому раджу проходити флюорографію не рідше, ніж раз у рік. Особливо якщо маєте симптоми застуди. Скільки разів потрібно робити флюорографію, стільки й робіть. Не хвилюйтеся, що вона вам зашкодить. Від цього не помрете. А ось якщо, маючи підвищену температуру, не пройдете обстеження, ризикуєте пропустити розвиток пневмонії.
Галина МАРКІВ
9-07-2009, 09:54
0
12 261