Пітливість характерна для всіх людей, особливо влітку. Таким чином організм захищається від перегрівання. Але іноді пітливість може стати справжньою проблемою. Як цьому зарадити, розповідає дерматовенеролог обласного шкірно-венерологічного диспансеру Ірина ПРОХОРОВА.
Пітніємо від стресів. Часто пітливість залежить від стану периферійної нервової системи. Люди, які більш схильні до стресів та нервових перевантажень, більше потерпають від підвищеної пітливості.
Пітніють підлітки та молодь. Потові залози починають активно функціонувати у період статевого дозрівання. Тому підвищена пітливість часто спостерігається у підлітковому віці та у молодих людей до 30 років.
Для боротьби з пітливістю – правильні дезодоранти. Дезодоранти можна використовувати, щоби позбутися зовнішніх ознак підвищеної пітливості. Підібрати їх – не проблема, адже вибір чималий. Але люди, схильні до алергії, повинні ретельно ставитися до вибору дезодорантів – деякі складники дезодорантів можуть бути алергенами.
Дезодоранти допомагають позбутися неприємного запаху і навіть зменшують розмноження мікроорганізмів, але наносити їх потрібно лише на чисту шкіру.
Антиперспіранти – сильніші засоби, тому користуватися ними потрібно помірно, особливо у спеку. Процес потовиділення за допомогою антиперспірантів зменшується майже на 40 відсотків, але мікроби вони майже не знищують.
Серед пропозиції дезодорантів є засоби із вмістом спирту і без нього. Дезодоранти зі спиртом сушать шкіру, але він дезінфекує її. Тож користуючись таким дезодорантом, менший ризик заразитися гнійниковими захворюваннями шкіри.
Позбутися неприємного запаху поту можна лише за допомогою душу. Пітливість деяких людей – справжня проблема, бо дошкуляє неприємний запах. Це індивідуальна фізіологічна особливість організму. На жаль, вплинути на це немає можливості. Єдина порада – таким людям потрібно частіше приймати душ. Причому мийним засобом повинен бути гель для душу. Він має спеціальні речовини, які запобігають надмірному просушуванню шкіри.
Ретельніше доглядайте за шкірою. При посиленому потовиділенні потрібно ретельніше доглядати за шкірою, адже є ризик виникнення інфекцій. Часто у людей, які сильно пітніють, розвивається висівковий лишай, грибкові захворювання.
Обстежтеся на грибок. Якщо людина надмірно пітніє, не завадило б обстежитися на грибок. Річ у тім, що грибок створює такі зміни на шкірі, які посилюють потовиділення. Про початок інфекції може свідчити почервоніння шкіри.
У спеку – світлий одяг та "літній" душ. У спекотну погоду потрібно носити світлий одяг, який відбиває сонячне проміння. Таким чином можна на певний відсоток зменшити пітливість. Тим, хто потерпає від надмірної пітливості, не варто приймати дуже гарячий душ, краще митися у воді літньої температури.
Лікувальні засоби призначає лікар. При підвищеній пітливості є лікувальні засоби. Але їх повинен призначати лише лікар. Використовують ліки у тому випадку, якщо пітливість має патологічний характер.
Людмила ОСАДЧУК
11-06-2009, 10:40
0
8 899