Ендокринологічний диспансер, який знаходиться на вулиці Ю. Федьковича, реорганізовують в обласний ендокринологічний центр.
– Диспансер змінить свою структуру і розширить функції, – розповідає головний лікар диспансеру Марина ЛЕОНОВА. – Основний напрямок роботи медзакладу досі був – зниження та регуляція рівня цукру в хворих, але ми практично не займалися ускладненнями. А людина, у якої через цукровий діабет, наприклад, погіршився зір, лікувалася не у нас, а в обласній лікарні.
Тепер буде створено додаткові кабінети та посади лікарів. Зокрема з’явиться кабінет "Діабетична стопа", де працюватиме судинний хірург. Також буде кабінет "Діабетична ретинопатія", в якому консультуватиме окуліст. У напрямку репродуктивної ендокринології працюватиме невропатолог та фахівці (гінеколог та андролог), які лікуватимуть порушення репродуктивної системи при ендокринній патології. Завдяки цьому вдасться вчасно виявити ускладнення, які викликають інвалідизацію хворих на цукровий діабет.
– Щодо структури, то зменшиться кількість стаціонарних місць – з 80 до 50, – продовжує Марина Олександрівна. – Я здійснила моніторинг, і з’ясувалося, що у диспансері лікується 60 відсотків селян, але навіть серед них більшість їде щодня додому. Тому вирішили збільшити денний стаціонар. Раніше було лише п’ять ліжок, а тепер буде 25 ліжок, які розраховані на роботу в дві зміни.
Такий центр необхідний, адже в області понад 30 тисяч хворих на цукровий діабет. Подібні заклади є вже у всіх областях, а в нас його створили останнім.
– Зміни розпочнуться вже згодом – з першого
червня розроблять нову структуру, – каже Марина Леонова. – Насамперед з’являться кабінети "Діабетичної стопи" та ретинотерапії. Також цьогоріч повинні купити апарат УЗД та дуплекс для обстеження судин.
Людмила ОСАДЧУК
4-05-2009, 12:43
0
8 408