RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » Здоров'я » З потеплінням частіше вимірюйте тиск

Щоб уникнути серцево-судинних хвороб, треба насамперед стежити за своїм здоров’ям, стверджує завідувач кафедри кардіології, реабілітації, лікувальної фізкультури та спортивної медицини державного медуніверситету, професор Віктор ТАЩУК.
– Лише три фактори ризику серцево-судинної патології (вік, стать і спадковість), від яких залежить рівень захворюваності, ми не можемо змінити. Решта, а це до тисячі факторів, людині під силу контролювати, – розповів В. Тащук. – Тому потрібно приділяти собі увагу не після того, як перенесли серцевий напад, а до того, попереджаючи його.
Чорноплідна горобина чи буряк від тиску – це повір’я
– Відомо, що "сердечники" важко переносять зміни погоди. Як цього уникнути?
– Ми живемо у важкій кліматичній зоні з точки зору формування гіпертензивної ситуації. Адже в передгір’ї усі хмари, повітряні маси затримуються. Натомість у горах, тій же Путильщині, клімат здоровіший. Для кардіологів, безумовно, тяжкі кінець осені – початок зими і кінець зими – початок весни. Це позначається підвищенням артеріального тиску в пацієнтів із гіпертензією, розвитком аритмії. Перехід погоди у будь-якому разі є провокуючим – як з поганої на хорошу, так і з хорошої на погану. І тому добре, коли пацієнт під час зміни погоди частіше вимірює тиск, контролює стан свого здоров’я.
– Чи варто пацієнтам покладатися на рецепти народної медицини?
– Народні методи медицини – це небезпечне питання. По-перше, ми маємо, на жаль, певну категорію людства, яка народними методами замінює адекватне медичне лікування. По-друге, засоби народної медицини не використовувалися у спеціальних дослідженнях якості, які проходить кожен вид ліків. Тому розмови про те, що використання чорноплідної горобини чи буряку допомагає знизити тиск, – народні повір’я. Я рекомендував би утриматися від рецептів народної медицини на кшталт: якщо залити простою водою кукурудзяне борошно, настояти його впродовж доби, то у вас не буде артеріальної гіпертензії (підвищеного тиску) – навпаки, ще зросте ризик шлунково-кишкової патології. Але якщо засіб не шкодить, медики не мають нічого проти того, що пацієнти трошки вживають, наприклад, часник. Чи, скажімо, буряк, який покращує проходження їжі шлунково-кишковим трактом.
У тих, хто п’є каву, більший ризик гіпертензії
– Чи варто регулювати тиск за допомогою кави чи алкоголю?
– Останні європейські рекомендації свідчать, що артеріальна гіпертензія виникає втричі частіше серед тих, хто вживає від однієї до п’яти чашок кави на день, порівняно з тими, хто не вживає кави взагалі. Кофеїн, що міститься в міцній каві, підвищує діастолічний артеріальний тиск у чоловіків з гіпертензією на 8 мм рт. ст., а в осіб з нормальним артеріальним тиском – на 3 мм рт. ст. Тому ми не радимо пацієнтам з гіпертензією вживати міцну каву.
Медики постійно виступають проти збільшення вживання алкоголю взагалі. Останні дослідження свідчать, що якщо людина не вживала алкоголь, вона не потребує його. Бо у нас багато спекулюють навколо того, що є якась міфічна норма алкоголю, яку треба пити, щоби були чисті судини. Якщо людина вживала алкоголь, вона повинна обмежити його дозу щонайбільше 30 грамами міцного напою на день.
– Наскільки необхідним є оздоровлення в санаторіях для таких пацієнтів?
– Людина, яка пройшла курс лікування, в тому числі в стаціонарі обласного кардіологічного диспансеру, повинна створити собі відповідну програму вторинної профілактики. Тобто прогулянки, фізичні навантаження (на тиждень не менше, ніж 50 хвилин фізичної активності), запобігання стресам, відмова від цигарок, споживання здорової їжі (великої кількості рослинних продуктів, риби, менше м’яса і мінімум важких тваринних жирів). До цього слід додати вживання ліків для оптимальної підтримувальної терапії. Хто дотримується цих правил, не потребує поїздки в дорогий санаторій, адже він створив собі санаторні умови сам. І ці умови потрібно використовувати не місяць, як дає санаторій, а увесь рік. Якщо ж аналізувати рівень українських курортів, то Хмільник нас задовольняє на сто відсотків. Він найближчий до нас і надає якісну медичну допомогу. Є декілька кардіологічних курортів під Києвом, в Ірпені. А Ялтинська курортна зона найбільш корисна з точки зору сприятливого кліматичного впливу.

ЦИФРИ
Понад 100 тисяч інсультів і 50 тисяч інфарктів реєструють щороку в Україні
Приблизно кожні 11 хвилин виникає інфаркт і кожні чотири хвилини – інсульт.
В Україні нараховується 16 мільйонів людей з артеріальною гіпертензією (за даними епідеміологічних прогнозів).
Найвищий відсоток хворих з артеріальною гіпертензією, які приймають оптимальне медикаментозне лікування, у США – 27 відсотків.
Надія МАКУШИНСЬКА
30-04-2009, 10:41
Коментарів 0 Переглядів 4 811

Теги -
Врятував десятки побратимів: буковинець під обстрілами вивозив товаришів із передової


Андрій Дробко служить водієм батальйону буковинської тероборони


92-річний Аркадій Мардар із Кельменців на все життя запам’ятав ті страшні моменти

На мітинг-реквієм прийшло чимало містян
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.