Фітобочка – така нова процедура нещодавно з’явилася у Чернівцях. Бочка, насичена випарами лікарських трав, позитивно діє на серцево-судинну систему. Адже завдяки процедурі розширюється та збільшується кількість функціонуючих капілярів, які полегшують просування крові артеріями.
– Цю фітобочку я привезла із Закарпаття, де її виготовив місцевий винахідник та фітотерапевт, – розповідає власниця процедурного кабінету Валерія КУРКА. – Аналогів їй у Чернівцях ще немає.
Для процедури людина заходить у бочку, там є невеличка лавочка, на якій вона зручно розташовується. Далі бочку накривають спеціальною матерією, але голова людини залишається назовні. Завдяки цьому тіло людини париться, але немає навантаження на голову та серце, тому процедуру легко витримують ті, хто потерпає від перепадів тиску і не може дозволити собі звичайної сауни.
У парогенератор, який знаходиться поруч, заливають суміш із 40 видів лікарських трав, серед яких корінь валеріани, шипшина, м’ята, чебрець тощо. Їх фітотерапевт збирає у Карпатах. Ця пара потрапляє у бочку і впродовж 20 хвилин шкіра людини просочується лікарськими травами. А доведено, що трави засвоюються організмом через шкіру на 40 відсотків ефективніше, ніж якщо пити настій із них. Коли людина заглиблюється в насичену травами хмару пари, розширюються найменші капіляри, кров йде на периферію, звільняючи організм від венозного застою, вмикаючи резервні можливості кровоносної системи. Через очищені відкриті пори в організм проникають корисні речовини.
Така міні-сауна на цілющих травах усуває стрес. Заспокоєння настає з першої процедури. Насичена лікарськими травами пара огортає тіло, напружені м’язи при цьому приємно розслаблюються. Тому й сон після цього міцний.
За допомогою фітобочки можна нормалізувати гормональну систему, якщо є проблеми з щитоподібною чи підшлунковою залозою чи корою наднирників. Під дією цілющої пари на тілі відкриваються пори, і разом із потом виходять шлаки. Інтенсивне потовиділення, яким характеризується фітобочка, знімає надмірну напругу з нирок, регулюється водний баланс. Кров надходить до шкіри і приносить їй кисневе живлення.
Фітобочка також хороший засіб для схуднення. Завдяки тому, що голова не отримує парового навантаження, у такій міні-сауні можна легко висидіти тривалий час. Тим часом тіло добре розігрівається, покращується кровообіг, нормалізуються обмінні процеси, уповільнюється відкладання жирів. Організм починає поступово використовувати накопичені запаси. Схуднення помітне вже після третьої процедури.
А ще, крім гарної фігури, жінка отримує оксамитову і пружну шкіру. Потові залози виділяють велику кількість секрету, відбувається лущення епідермісу, число патогенних мікроорганізмів на шкірі зменшується.
Звісно, фітобочка – не панацея від усіх хвороб, але це хороший профілактичний засіб, який підвищує імунітет. Для хорошого ефекту потрібно відвідувати її через день, а для підтримання здоров’я – можна "паритися" раз на тиждень. Курс – приблизно 10 процедур, ціна однієї процедури – приблизно 70 гривень.
Після відвідування фітобочки робимо обгортання, щоби тіло краще наситилося випарами лікарських трав. А потім пригощаємо чаєм, адже процедура розслабляє, і після неї неможливо одразу встати та піти.
Незважаючи на свою корисність, фітобочка має і протипоказання. Зокрема не підійде вона людям, які потерпають від серцево-судинної недостатності, онкологічних та психічних хвороб, туберкульозу та венеричних захворювань, під час вагітності та в період лактації.
Людмила ОСАДЧУК
4-01-2009, 11:10
0
10 885