RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » Здоров'я » Діти, вигодовані грудним молоком, розумово розвинутіші

На Буковині лише в середньому 44 відсотки жінок годують дітей грудним молоком до шести місяців (у світі цей показник становить понад 80 відсотків). Можливо, тому тривалість життя мешканців цивілізованих країн набагато вища, ніж у нас. Адже все, як стверджують медики, – і здоров’я, і тривалість життя, і розумові здібності – залежить від того, скільки тебе годували материнським молоком.
Галина годувала свою донечку грудьми більше двох років і вважає це природним явищем. "Звичайно, це набагато важче, ніж годувати сумішами, – каже молода жінка. – До шести місяців я взагалі нічим не догодовувала Світланку. Щоправда, був складний період – десь у чотири місяці молоко зникло. Але я все одно не скористалася сумішами. Накупила журналів та книжок, почала пити різні чаї з трав, їсти продукти, які стимулюють лактацію. І через деякий час молоко знову з’явилося. Тому я не радила би мамам панікувати та одразу ж бігти купувати суміші. Спершу треба зробити все, щоби відновити молоко".
"Якщо мама годує дитину грудьми, то передає їй імунітет до різних інфекційних та алергічних захворювань. У майбутньому попереджає такі серйозні хвороби, як атеросклероз, цукровий діабет, бронхіальну астму, пухлини, – стверджує обласний дитячий алерголог Ірина БЕЗРУКОВА. – Тому ми рекомендуємо якнайдовше годувати дітей материнським молоком. У жодному разі не коров’ячим, яке викликає різні алергії, що згодом можуть перерости в серйозне захворювання. У багатьох дітей також спостерігається алергія на деякі суміші, адже всі вони виготовлені на основі коров’ячого молока або сої".
– Міський пологовий будинок №2 вже багато років має звання "Лікарня, доброзичлива до дитини", що передбачає і грудне вигодовування, – розповіла завідувач відділення неонатального догляду Людмила АГАФОНОВА. – До грудей мами ми прикладаємо дитину одразу ж після пологів – ще в залі. Вони перебувають разом в одній палаті. Вигодовування відбувається за вільним графіком. Майже 80 відсотків жінок, які йдуть додому, запевняють, що будуть обов’язково годувати дітей грудним молоком. Але майже половина з них, на жаль, дуже швидко переходить на суміші. Звичайно, це легше і простіше, хоча й дорожче. Можливо, треба підключити дільничних лікарів, які би продовжували агітувати мам за природне вигодовування. Якщо виникають проблеми з лактацією, зараз є дуже багато спеціальної літератури, поради можна знайти в Інтернеті. Зрештою, можна звернутися до групи підтримки грудного вигодовування, яка діє при нашому пологовому будинку.
– А ми тільки боремося за звання "Лікарня, доброзичлива до дитини", у зв’язку з чим нещодавно провели акцію "Ми – за природне вигодовування", – повідомив головний лікар обласної дитячої лікарні Роман АНДРІЙЧУК. – Наш медперсонал пройшов відповідне навчання. На власному досвіді ми переконалися, що материнське молоко – один із факторів швидкого одужання важкохворих дітей. Тобто малюки, яких годують грудьми, легше переносять захворювання, їх швидше виписують. Тому ми так активно розпочали агітувати за грудне вигодовування.
Мами, з якими довелося розмовляти в обласній дитячій лікарні, запевняли, що годуватимуть своїх дітей винятково грудним молоком.
– Я народила першу дитину, тому багато чого не знала, – зізналася 24-річна Валентина ЖЕМНА. – А тут все так докладно розповіли та пояснили. Тому я вирішила, що годуватиму дитину винятково грудним молоком, доки воно буде. Деякі жінки відмовляються, мовляв, не буде фігури. Та для мене головне – дитина, а фігура з’явиться.
– А мене цікавить, що треба робити, аби було багато молока. Адже мені треба годувати свою двійню, – бідкалася Світлана ДРАГАНЧУК. – Я вже підрахувала, що мені матеріально невигідно переводити донечок на штучне вигодовування. Адже якісні суміші зараз дуже дорогі. На двох доведеться витрачати в місяць до тисячі гривень.
– У Чернівцях навіть немає де нагодувати дитину грудьми, якщо вийдеш із дому, – поскаржилася Таня МОСКАЛЮК. – Знаю, що за кордоном у всіх магазинах, закладах, на вокзалах, навіть церквах є спеціальні кімнати, де мами можуть перепеленати та нагодувати дитину. Там пропонують безкоштовні памперси, серветки, пляшечки, все необхідне. Треба, щоби в нас теж почали дбати про маму-годувальницю. Це була би найкраща агітація грудного вигодовування.
Надія БУДНА

Коментар
Марія Поліщук,
НАЧАЛЬНИК ВІДДІЛУ ОРГАНІЗАЦІЇ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ НАСЕЛЕННЮ
ТА ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я ДІТЕЙ
ТА МАТЕРІВ ОБЛАСНОГО УПРАВЛІННЯ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я:
– Є два терміни: переважно грудне вигодовування і винятково грудне вигодовування. У першому випадку мами догодовують дітей, дають їм пити. А наш базисний принцип: до півроку – тільки грудне молоко, без сторонніх продуктів. В області переважно грудне вигодовування дітей до шести місяців становить у середньому 44 відсотки. А винятково грудне вигодовування – лише шість відсотків! Стратегія радянських часів передбачала, що дитину можна вигодувати сумішшю, а з чотирьох місяців – вводити всі продукти. Мами змушені були здавати тримісячних малюків у дитсадки, навіть цілодобові, і виходити на роботу. Дітей потрібно було чимось годувати. Так почала розвиватися індустрія виготовлення дитячих сумішей. Була дозволена пропаганда замінників грудного молока. Годувати грудьми стало немодно. Жінки дбали про фігуру, навчання, кар’єру. Адже пляшечку з сумішшю немовляті міг дати будь-хто, не обов’язково мама. Тепер цей підхід потрібно кардинально змінювати. (У світі це сталося ще 25 років тому). Ми агітуємо за грудне вигодовування замість сумішей та якнайпізніше введення сторонніх продуктів. Дитина повинна бути бажаною. Тому ми наголошуємо на свідомому виборі мами: бути з дитиною чи здати її на чужі руки, годувати грудним молоком чи сумішами.
У нас це вже друга п’ятирічна програма підтримки вигодовування материнським молоком. Завдання першої полягало в тому, щоби спершу змінити свідомість медиків. Працювати доводилося з кожною медсестрою, з кожною санітаркою у пологових будинках та дитячих лікарнях. Зараз потрібно змінювати свідомість населення. Нам вдалося зробити дуже багато. Молоді мами краще сприймають сучасні ідеї. Але старше покоління переконати надзвичайно важко. А навіть найкраща суміш ніколи не зрівняється з материнським молоком! Хоча дитина, вигодована штучно, зовні виглядатиме повнішою і міцнішою. Та це не означає, що вона здоровіша. Наукові дослідження підтвердили, що діти, яких довго годували материнським молоком, інтелектуально розвинутіші, менше хворіють. Тому ми хочемо досягти 70 відсотків природного вигодовування дітей. Адже грудне молоко, не побоюся цього сказати, – це майбутнє здоров’я нації”.

ДУМКА З ПРИВОДУ
Іван Кривчанський,
ХІРУРГ-ОНКОЛОГ ВИЩОЇ КАТЕГОРІЇ, ЗАВІДУВАЧ ХІРУРГІЧНОГО ВІДДІЛЕННЯ ГОРМОНОЗАЛЕЖНОСТІ ПУХЛИН ОБЛАСНОГО ОНКОЦЕНТРУ:
Чим довше жінка годує дитину грудним молоком, тим нижчий ризик захворіти на рак молочної залози та яєчників. Тому ми рекомендуємо мамам годувати дітей, навіть за наявності мастопатії, не менше семи місяців. Хоча чим більше – тим краще. Відлучати від грудей малюків потрібно поступово. Різке переривання може спровокувати мастити, а це вже передраковий стан. До небезпечних факторів ризику належить також штучне переривання вагітності, тобто аборт. Останнім часом рак грудей "помолодшав". Злоякісні пухлини часто знаходимо в жінок, яким 25-30 років. Виявляється, що більшість із них майже не годували або дуже мало годували своїх дітей грудним молоком. Тому я рекомендував би жінкам не переривати вагітність та якнайдовше годувати дітей грудьми”.
30-10-2008, 10:45
Коментарів 0 Переглядів 5 478

Теги -
Врятував десятки побратимів: буковинець під обстрілами вивозив товаришів із передової


Андрій Дробко служить водієм батальйону буковинської тероборони


92-річний Аркадій Мардар із Кельменців на все життя запам’ятав ті страшні моменти

На мітинг-реквієм прийшло чимало містян
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.