Випадіння волосся – масова проблема сучасних людей. Особливо це стосується мешканців міст і нерідко пояснюється поганою екологією.
– Насправді причин випадіння волосся багато, – розповідає лікар-трихолог Олена ТАТАРЕНКО. – Дуже часто вони криються не в шкірі голови, як люди зазвичай вважають, а всередині організму – у внутрішніх органах, роботі ендокринної системи тощо. Зазвичай волосся болісно реагує на захворювання щитоподібної залози, хвороби крові, гінекологічні, інфекційні, венеричні захворювання. Гормональний дисбаланс часто стає причиною порідіння волосся – таке трапляється з вагітними, жінками в клімактеричний період. Стрес та депресія – також великі вороги волосся... Якщо причина справді серйозна, косметичні засоби для зміцнення волосся просто не допоможуть, і людині доведеться пройти комплексне обстеження організму.
Якщо ж серйозних порушень немає, варто паралельно із застосуванням зміцнювальних засобів ще й переглянути свій щоденний раціон. Річ у тому, що волосся може випадати через нестачу деяких вітамінів та мінералів.
Вітаміни та мінерали, необхідні волоссю
Вітаміни групи В (містяться у яйцях, молоці, брокколі, нешліфованому рисі, квасолі, птиці, пивних дріжджах).
Вітамін РР (риба, горіхи, м’ясо, хліб грубого помелу).
Селен (бразильський горіх, нирки, тунець).
Цинк (устриці, пшеничні висівки, теляча печінка, яловичина).
Фосфор (пшеничні висівки, плавлений сир, кунжут, кедрові горіхи, мигдаль).
Магній (висівки, кешью, соя, біла квасоля).
Кальцій (кунжут, кропива, сардини, мигдаль, лісовий горіх, сир).
Народна косметологія проти випадіння волосся
Взяти кілька цибулин. Приготувати з них кашку і тонким шаром накласти на шкіру голови. Потримати хвилин десять, змити теплою водою.
Одну столову ложку меліси та одну столову ложку листя берези залити окропом, настояти 15 хвилин, процідити. Полоскати цим настоєм волосся після миття і не витирати – лише замотати рушником.
Корені лопуха треба висушити і зберігати у темному місці. Взяти 10-15 грамів висушеного кореня, залити склянкою окропу і поставити на водяну баню на маленький вогонь на 20 хвилин. Процідити. Втирати в шкіру голови за півгодини до миття.
Два листки магнолії дрібно нарізати, залити окропом, накрити, настояти 30-40 хвилин. Втирати в шкіру голови двічі-тричі на місяць.
Взяти по одній столовій ложці меду та соку алое, змішати з однією чайною ложкою часникового соку, додати один жовток і перемішати. Нанести на шкіру голови, одягнути поліетиленову шапочку, змити через 20 хвилин шампунем. Робити таку маску двічі на тиждень у впродовж місяця.
Змішати один жовток зі столовою ложкою горілки або коньяку. Втерти в шкіру голови, змити теплою водою через 40 хвилин.
Втирати в шкіру голови за півгодини до миття теплу реп’яхову олію. Повторювати двічі-тричі на тиждень.
Олеся ДОВБУШ
30-10-2008, 10:28
4
10 836