RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

Із настанням осені дедалі частіше нагадують про себе застудні захворювання, найпоширеніший симптом яких – нежить (риніт) – запалення слизової оболонки носової порожнини. Про засоби лікування нежитю ми поспілкувалися з досвідченим провізором однієї із чернівецьких аптек Наталією ЗЕЛЕНЮК.
– Насамперед необхідно зважати на ступінь захворювання. Розрізняють "банальний" нежить, риніт із симптомами ГРВІ, алергічний нежить і хронічний. На кожній із перелічених стадій захворювання застосовують різні препарати, – пояснює Наталія Зеленюк.
"Банальний" нежить
Причиною "банального" нежитю може стати переохолодження. Його варто лікувати з появою перших симптомів: заклало ніс, з’явилося відчуття печіння в носі, чхання, головний біль, першіння в горлі. Найкраще спочатку зробити гарячу ванну для ніг (вода до колін) з додаванням гірчиці, випити гарячого чаю з лимоном, липовим цвітом або малиновим варенням, відвар шипшини, чорної смородини. На ноги можна одягнути теплі шкарпетки, насипавши туди гірчиці. Також допоможе вітамін С у порошку або в таблетках. Для лікування такого нежитю можна також використати інгалації з ефірними оліями – евкаліпта, м’яти, лимона, чайного дерева тощо.
Полегшать на певний час перебіг недуги на цьому етапі також антибактеріальні судинозвужувальні препарати на основі хімічних речовин: "Діоксидин", "Назол", "Нокспрей", "Тизил", "Галазолін", "Виброцил". Щоправда, перед застосуванням цих препаратів варто промити носову порожнину сольовим розчином або іншими засобами – "Салин" (розчин хлориду натрію), "Но-сол", "Аква-марис", які можуть використовувати і дорослі, і діти. Якщо препарати для боротьби з "банальним" ринітом застосовувати тричі на день впродовж трьох-чотирьох днів, зменшується набряк, полегшується носове дихання. Ці медикаменти добре переносяться хворими. Однак у пацієнтів з артеріальною гіпертензією, гіпертиреозом, серцево-судинною патологією, цукровим діабетом, а також при перевищенні дози (надмірно часте закрапування) може підвищитися артеріальний тиск.
Нежить із ГРВI
– Якщо у людини з’явився нежить із симптомами ГРВІ, – продовжує Наталія Зеленюк, – потрібно лікуватися вищепереліченими препаратами у комплексі з рецептурними противірусними засобами – вони усувають причину захворювання, безпосередньо придушуючи розвиток вірусів. Противірусні препарати випускають у вигляді розчинів для закрапування у ніс, капсул, ректальних свічок тощо. Можна використовувати загальновідомі гарячі напої, які відпускають без рецептів, зокрема: "Фервекс", "Терафлю", "Колдрекс Хотрем".
Якщо нежить довго (впродовж трьох-чотирьох тижнів) не минає – це серйозна причина для звернення до лікаря. Також якщо через два тижні після початку лікування так само важко дихати, відчувається загальний дискомфорт, час від часу з’являється головний біль, необхідно повторно проконсультуватися у ЛОРа.
Алергічний риніт
Алергічні (сезонні) риніти – одна із найбільш розповсюдженіших форм алергії. На людину діє певний чинник (алерген). Таким алергеном може бути навіть холод, – пояснює досвідчений провізор. – Для лікування алергічних ринітів разом із судинозвужувальними препаратами використовують антигістамінні медикаменти, а в особливо важких випадках – стероїдні гормони для місцевого застосування, які призначає винятково лікар.
Хронічний нежить
Серед різноманітних препаратів від нежитю вирізняють спреї, які зручніші у застосуванні, мазі, креми, ефект від яких відчувається триваліший час. Ці медикаменти краще застосовувати при хронічному перебігу хвороби. Сюди ж належать таблетовані препарати та капсули, дія яких розвивається повільно, але зберігається надовго.
Хронічний нежить вимагає обов’язкової участі у лікуванні ЛОР-лікаря.
Леся ТОКАРЮК

Важливо!
Пам’ятайте, що приймати судинозвужувальні препарати можна не більше семи днів. Триваліше їх застосування може викликати зміни в будові клітин слизової оболонки носа і порушення функції нюху.

До теми
Гомеопатичні засоби підходять усім
– Найбільш дієвими, надійними і без шкідливих наслідків є комбіновані гомеопатичні препарати, однак вони вимагають тривалого використання
і терпіння хворого, – розповідає Наталія Зеленюк. – Це природні ліки, за допомогою яких здійснюється результативне лікування "подібного подібним". Серед них – комплексний натуральний спрей "Делуфен". Його перевага в тому, що він швидко усуває будь-який нежить – вірусний, бактеріальний, алергічний, не має побічних ефектів, рекомендований у будь-якому віці, з перших днів життя. Подібну дію має назальний спрей "Еуфорбіум композитиум". Єдиний недолік цих препаратів – порівняно висока ціна.
16-10-2008, 10:21
Коментарів 0 Переглядів 11 900

Теги -
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні



«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.