Який нежить – таке й лікування

Здоров'я
11 913
0
Із настанням осені дедалі частіше нагадують про себе застудні захворювання, найпоширеніший симптом яких – нежить (риніт) – запалення слизової оболонки носової порожнини. Про засоби лікування нежитю ми поспілкувалися з досвідченим провізором однієї із чернівецьких аптек Наталією ЗЕЛЕНЮК.
– Насамперед необхідно зважати на ступінь захворювання. Розрізняють "банальний" нежить, риніт із симптомами ГРВІ, алергічний нежить і хронічний. На кожній із перелічених стадій захворювання застосовують різні препарати, – пояснює Наталія Зеленюк.
"Банальний" нежить
Причиною "банального" нежитю може стати переохолодження. Його варто лікувати з появою перших симптомів: заклало ніс, з’явилося відчуття печіння в носі, чхання, головний біль, першіння в горлі. Найкраще спочатку зробити гарячу ванну для ніг (вода до колін) з додаванням гірчиці, випити гарячого чаю з лимоном, липовим цвітом або малиновим варенням, відвар шипшини, чорної смородини. На ноги можна одягнути теплі шкарпетки, насипавши туди гірчиці. Також допоможе вітамін С у порошку або в таблетках. Для лікування такого нежитю можна також використати інгалації з ефірними оліями – евкаліпта, м’яти, лимона, чайного дерева тощо.
Полегшать на певний час перебіг недуги на цьому етапі також антибактеріальні судинозвужувальні препарати на основі хімічних речовин: "Діоксидин", "Назол", "Нокспрей", "Тизил", "Галазолін", "Виброцил". Щоправда, перед застосуванням цих препаратів варто промити носову порожнину сольовим розчином або іншими засобами – "Салин" (розчин хлориду натрію), "Но-сол", "Аква-марис", які можуть використовувати і дорослі, і діти. Якщо препарати для боротьби з "банальним" ринітом застосовувати тричі на день впродовж трьох-чотирьох днів, зменшується набряк, полегшується носове дихання. Ці медикаменти добре переносяться хворими. Однак у пацієнтів з артеріальною гіпертензією, гіпертиреозом, серцево-судинною патологією, цукровим діабетом, а також при перевищенні дози (надмірно часте закрапування) може підвищитися артеріальний тиск.
Нежить із ГРВI
– Якщо у людини з’явився нежить із симптомами ГРВІ, – продовжує Наталія Зеленюк, – потрібно лікуватися вищепереліченими препаратами у комплексі з рецептурними противірусними засобами – вони усувають причину захворювання, безпосередньо придушуючи розвиток вірусів. Противірусні препарати випускають у вигляді розчинів для закрапування у ніс, капсул, ректальних свічок тощо. Можна використовувати загальновідомі гарячі напої, які відпускають без рецептів, зокрема: "Фервекс", "Терафлю", "Колдрекс Хотрем".
Якщо нежить довго (впродовж трьох-чотирьох тижнів) не минає – це серйозна причина для звернення до лікаря. Також якщо через два тижні після початку лікування так само важко дихати, відчувається загальний дискомфорт, час від часу з’являється головний біль, необхідно повторно проконсультуватися у ЛОРа.
Алергічний риніт
Алергічні (сезонні) риніти – одна із найбільш розповсюдженіших форм алергії. На людину діє певний чинник (алерген). Таким алергеном може бути навіть холод, – пояснює досвідчений провізор. – Для лікування алергічних ринітів разом із судинозвужувальними препаратами використовують антигістамінні медикаменти, а в особливо важких випадках – стероїдні гормони для місцевого застосування, які призначає винятково лікар.
Хронічний нежить
Серед різноманітних препаратів від нежитю вирізняють спреї, які зручніші у застосуванні, мазі, креми, ефект від яких відчувається триваліший час. Ці медикаменти краще застосовувати при хронічному перебігу хвороби. Сюди ж належать таблетовані препарати та капсули, дія яких розвивається повільно, але зберігається надовго.
Хронічний нежить вимагає обов’язкової участі у лікуванні ЛОР-лікаря.
Леся ТОКАРЮК

Важливо!
Пам’ятайте, що приймати судинозвужувальні препарати можна не більше семи днів. Триваліше їх застосування може викликати зміни в будові клітин слизової оболонки носа і порушення функції нюху.

До теми
Гомеопатичні засоби підходять усім
– Найбільш дієвими, надійними і без шкідливих наслідків є комбіновані гомеопатичні препарати, однак вони вимагають тривалого використання
і терпіння хворого, – розповідає Наталія Зеленюк. – Це природні ліки, за допомогою яких здійснюється результативне лікування "подібного подібним". Серед них – комплексний натуральний спрей "Делуфен". Його перевага в тому, що він швидко усуває будь-який нежить – вірусний, бактеріальний, алергічний, не має побічних ефектів, рекомендований у будь-якому віці, з перших днів життя. Подібну дію має назальний спрей "Еуфорбіум композитиум". Єдиний недолік цих препаратів – порівняно висока ціна.
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Новини Дня

19:16
Герої Буковини: на війні загинув молодий воїн Василь Беслюбняк
18:58
Чому каву п'ють з холодною водою: просте пояснення, що з нею потрібно робити
18:34
ЄС не може погодити 20 мільярдів євро для України
18:11
Українські біатлоністи - восьмі в естафеті ЧС-2025
17:59
Ця консерва - найкращий продукт для здоров’я людей похилого віку: зміцнить серце та кістки
17:40
Як правильно рахувати зарплату: скільки реально отримуємо на руки та чи вигідніше працювати через ФОП
17:20
Україна очікує на нові постачання F-16 цього року, - Зеленський
17:00
Хотів купити інструмент: на Буковині аферисти видурили у чоловіка 56 тисяч
16:40
В Міненерго звернулись до українців: що варто зробити кожному
16:20
В Коордштабі розповіли, хто для РФ в пріоритеті на обмін і чому не видають "азовців"
16:15
Діти в гуртку технічного конструювання створюють пристрої для військових
16:00
Ліквідація наслідків атаки на ЧАЕС триває дев’ятий день: яка ситуація
16:00
Названо найкорисніший десерт, який повинні їсти українці
15:40
Чи готовий Зеленський підписати угоду про корисні копалини: джерело Sky News повідомило деталі
15:20
Трамп провів масштабні кадрові зміни в армії США
15:00
У Чернівцях затримали чоловіка, який розповсюджував наркотики
14:40
На Покровському напрямку важкі бої: ЗСУ про наступ росіян
14:31
ДТП в Чернівцях: у тролейбусі відмовили гальма
14:20
Пенсії в Україні масштабно проіндексують із 1 березня: як перерахують кожну виплату
14:00
Що робити, коли у селі на Буковині немає соцпрацівника
13:40
Великий піст 2025: традиції, календар харчування, правила та заборони
13:20
Чернівчан закликають достойно провести загиблого воїна Артура Кузука
13:00
Стало відомо, чи відновиться туризм у Чорнобильській зоні після війни
12:40
Як вибухотехнік з Чернівців розміновував Харківщину
12:20
Що буде, якщо їсти банани щодня: несподівані переваги
Більше Новин

Колонка

Читають Коментують

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм