Weather

Нові «родимки» з’являються після пляжу

Здоров'я
5 652
0
Відомо, що надмірне засмагання шкідливе для здоров’я, і насамперед для шкіри, яка приймає на себе головний "удар" ультрафіолету. Які проблеми зі шкірою можуть виникнути після пляжного сезону – ми дізнавалися у хірурга обласного онкологічного диспансеру Андрія Грицая.
– Негативний вплив сонячного випромінювання залежить від тривалості перебування на сонці та дози опромінення, – розповідає Андрій Грицай. – Сонячна енергія є найбільш активною у години пік із 12.00 до 16.00. Внаслідок тривалого перебування на сонці за температури 30-40 °С та вище відбувається злущування епітелію та виникнення пухирців, що ерозуються та при приєднанні інфекції перетворюється на "ворота захворювань". Крім того, тривале перебування і на сонці (понад годину), і у солярії (понад 7-10 хвилин) призводить до порушень у судинній стінці – утворення гемангіом. Гемангіоми – це доброякісні судинні пухлини. Вони можуть бути у вигляді червоних плям, які при натисканні змінюють колір, та мають розміри від одного міліметра до десяти сантиметрів, називають їх капілярними гемангіомами. Також існують кавернозні гемангіоми – порожнини з тонкою стінкою, заповнені кров’ю, на вигляд – червоний вузлик м’яко-еластичної форми. Так звані зірчасті гемангіоми мають вигляд сітки або гусячих лапок. Щойно на шкірі з’являються подібні пухирці, одразу потрібно звернутися до лікаря. Річ у тому, що гемангіома, хоч і є доброякісним утворенням, "поводиться", як злоякісна: проростає в найближчі органи і порушує їх роботу. Крім того, якщо травмувати гемангіому, може трапитися досить сильна кровотеча, яку важко зупинити в домашніх умовах. І, зрештою, не виключене й переродження гемангіоми в злоякісну пухлину. Підвищену схильність до утворення гемангіом мають люди зі світлою шкірою та рудим волоссям, але й смагляві люди від них не застраховані..
– Також тривале перебування на сонці зумовлює утворення невусів, – продовжує Андрій Грицай. – Це плями коричневого кольору, різних розмірів та форм, що локалізуються на різних ділянках шкіри. Невус – це зосередження пігменту меланіну. За тривалого перебування на сонці, особливо з 12.00 до 16.00, відбувається безконтрольний поділ ДНК та РНК, що призводить до розвитку передракових станів або ракових захворювань. Особливо небезпечною є тривала засмага у соляріях (понад 7-10 хвилин), де концентрація випромінювання є більш небезпечною, ніж сонячна енергія.
Діагностувати ту чи іншу шкірну хворобу можуть лише фахівці, тож консультація лікарів онкологічного диспансеру після пляжного сезону буде зовсім не зайвою і допоможе уникнути серйозних захворювань.

Пам’ятка для засмагання
– Засмагати найбезпечніше до 11.00 та після 16.00. Якщо засмагати з 11.00 до 14.00, то отримаєте майже половину добової дози ультрафіолету.
– Добре засмагати повільно – під тентом. Адже парасолька захищає від прямого сонячного випромінювання, але світла, яке відображається від піску чи води, цілком достатньо для досягнення гарної засмаги.
– Лежати на пляжі (працювати на городі без одягу) бажано не більше двох годин на день.
– Сонцезахисні креми запобігають утворенню сонячних опіків, але вони затримують лише частину ультрафіолету. Зазвичай на таких засобах є маркування величини світлозахисних факторів. Вважається, чим вищий світлозахисний фактор, тим довше можна безпечно перебувати на сонці, та все ж не варто цим зловживати.
– Любителям позасмагати радять збільшити кількість антиоксидантів у їжі. Варто їсти більше свіжих овочів, фруктів та ягід, пити натуральні соки та настої, відвари листя чорної смородини, малини, вишні.
Людмила Осадчук
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
Читають Коментують