RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » Здоров'я » Нові «родимки» з’являються після пляжу

Відомо, що надмірне засмагання шкідливе для здоров’я, і насамперед для шкіри, яка приймає на себе головний "удар" ультрафіолету. Які проблеми зі шкірою можуть виникнути після пляжного сезону – ми дізнавалися у хірурга обласного онкологічного диспансеру Андрія Грицая.
– Негативний вплив сонячного випромінювання залежить від тривалості перебування на сонці та дози опромінення, – розповідає Андрій Грицай. – Сонячна енергія є найбільш активною у години пік із 12.00 до 16.00. Внаслідок тривалого перебування на сонці за температури 30-40 °С та вище відбувається злущування епітелію та виникнення пухирців, що ерозуються та при приєднанні інфекції перетворюється на "ворота захворювань". Крім того, тривале перебування і на сонці (понад годину), і у солярії (понад 7-10 хвилин) призводить до порушень у судинній стінці – утворення гемангіом. Гемангіоми – це доброякісні судинні пухлини. Вони можуть бути у вигляді червоних плям, які при натисканні змінюють колір, та мають розміри від одного міліметра до десяти сантиметрів, називають їх капілярними гемангіомами. Також існують кавернозні гемангіоми – порожнини з тонкою стінкою, заповнені кров’ю, на вигляд – червоний вузлик м’яко-еластичної форми. Так звані зірчасті гемангіоми мають вигляд сітки або гусячих лапок. Щойно на шкірі з’являються подібні пухирці, одразу потрібно звернутися до лікаря. Річ у тому, що гемангіома, хоч і є доброякісним утворенням, "поводиться", як злоякісна: проростає в найближчі органи і порушує їх роботу. Крім того, якщо травмувати гемангіому, може трапитися досить сильна кровотеча, яку важко зупинити в домашніх умовах. І, зрештою, не виключене й переродження гемангіоми в злоякісну пухлину. Підвищену схильність до утворення гемангіом мають люди зі світлою шкірою та рудим волоссям, але й смагляві люди від них не застраховані..
– Також тривале перебування на сонці зумовлює утворення невусів, – продовжує Андрій Грицай. – Це плями коричневого кольору, різних розмірів та форм, що локалізуються на різних ділянках шкіри. Невус – це зосередження пігменту меланіну. За тривалого перебування на сонці, особливо з 12.00 до 16.00, відбувається безконтрольний поділ ДНК та РНК, що призводить до розвитку передракових станів або ракових захворювань. Особливо небезпечною є тривала засмага у соляріях (понад 7-10 хвилин), де концентрація випромінювання є більш небезпечною, ніж сонячна енергія.
Діагностувати ту чи іншу шкірну хворобу можуть лише фахівці, тож консультація лікарів онкологічного диспансеру після пляжного сезону буде зовсім не зайвою і допоможе уникнути серйозних захворювань.

Пам’ятка для засмагання
– Засмагати найбезпечніше до 11.00 та після 16.00. Якщо засмагати з 11.00 до 14.00, то отримаєте майже половину добової дози ультрафіолету.
– Добре засмагати повільно – під тентом. Адже парасолька захищає від прямого сонячного випромінювання, але світла, яке відображається від піску чи води, цілком достатньо для досягнення гарної засмаги.
– Лежати на пляжі (працювати на городі без одягу) бажано не більше двох годин на день.
– Сонцезахисні креми запобігають утворенню сонячних опіків, але вони затримують лише частину ультрафіолету. Зазвичай на таких засобах є маркування величини світлозахисних факторів. Вважається, чим вищий світлозахисний фактор, тим довше можна безпечно перебувати на сонці, та все ж не варто цим зловживати.
– Любителям позасмагати радять збільшити кількість антиоксидантів у їжі. Варто їсти більше свіжих овочів, фруктів та ягід, пити натуральні соки та настої, відвари листя чорної смородини, малини, вишні.
Людмила Осадчук
17-07-2008, 10:56
Коментарів 0 Переглядів 5 587

Теги -
Врятував десятки побратимів: буковинець під обстрілами вивозив товаришів із передової


Андрій Дробко служить водієм батальйону буковинської тероборони


92-річний Аркадій Мардар із Кельменців на все життя запам’ятав ті страшні моменти

На мітинг-реквієм прийшло чимало містян
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.