В Європейському парламенті закликають набагато посилити санкції ЄС проти РФ, а також заохочують країни-члени ЄС підтримати Україну зброєю і новітніми оборонними технологіями.
Про це йдеться в проекті спільної резолюції Європарламенту, який буде винесено на засідання ЄП у четвер, 18 вересня.
Примітно, що європейський парламент у досить жорсткому тоні пригадав Росії всі її агресивні дії, з якими ЄС не може примиритися. Зокрема, Євросоюз нарахував більше 10 пунктів, що відкрито звинувачують Росію.
Зокрема, Росії, що відкрито підтримує терористів, згадали, що:
- бойовики регулярно порушують Мінський протокол про перемир'я, прийнятий 5 вересня,
- анексію Криму
- "безжалісне вбивство" в Луганську почесного консула Литви в Луганську "озброєними бойовиками"
- катастрофі Боїнга MH-17 і блокування її розслідування
- введені Росією обмежувальні заходи проти ЄС
- підрив Росією всієї системи європейської безпеки
- страждання і смерті дітей на Донбасі
Враховуючи все вищезазначене, ЄС висунув ряд пропозицій у пунктах резолюції щодо відповідних заходів.
"Європарламент приймає до уваги той факт, що держави-члени на двосторонньому рівні можуть надати Україні необхідну зброю, технологій і ноу-хау в сфері оборони і безпеки; підкреслює, що така можливість була схвалена на саміті НАТО в Ньюпорті; вважає, що ЄС повинен заохочувати держави-члена діяти таким чином", - йдеться в одному з пунктів резолюції.
Крім того, у документі також міститься ряд закликів до посилення санкцій проти Росії.
"Європарламент закликає ЄС продовжувати, розширювати та посилювати санкції для досягнення повномасштабної економічної блокади фінансової та економічної сфер Росії, виключити з ядерної співпраці та системи Swift, і накласти повне ембарго на експорт зброї в Росію", - йдеться в пункті.
Також у проекті уточнюється, що санкції повинні бути заглиблені у фінансовій, енергетичній та військовій сферах, включаючи продукцію подвійного назвачения і "надчутливі" технології.
Також у проекті резолюції міститься заклик забрати у РФ право проводити змагання Формули-1 восени 2014 року і чемпіонат світу з футболу в 2018 році.
Також в ЄП підкреслюють, що зараз Росія "має підстав набагато менше, ніж раніше, критикувати угоду про асоціацію між ЄС і Україною або реагувати невиправданими торговими обмеженнями або навіть військовою агресією".
При цьому проекті резолюції традиційно закликають Росію "негайно вивести всі свої військові сили з України, припинити потоки бойовиків і зброї в східну Україну і покласти кінець прямій чи опосередкованій підтримці дій сепаратистських сил на українській землі".
18-09-2014, 00:36
0
1 445