У Державній думі Росії перед самітом "Східного партнерства" у Вільнюсі заявили про готовність до обговорення нового російсько-українського договору про стратегічне партнерство.
Про це заявив голова комітету Держдуми у справах СНД, євразійської інтеграції та зв'язків із співвітчизниками Леонід Слуцький, передає УНІАН.
"Ми в Держдумі виражаємо підтримку конструктивним силам в Україні. Ми готові, в першу чергу, в парламентській площині надати експертну і консультативну допомогу за оцінкою наслідків можливої євроінтеграції, а також обговорювати і готувати новий російсько-український договір про стратегічне партнерство, про яке заявив Віктор Янукович", - сказав він.
Він зазначив, що підготовка до саміту у Вільнюсі проходила під безпрецедентно високим тиском Заходу на Україну.
"Як ще інакше розцінити заяви з Вільнюса і факт публікації на сайті Білого дому США петиції із закликом до запровадження санкцій щодо керівництва України за рішення припинити підготовку Угоди про асоціацію з Євросоюзом? Європейська чи євразійська інтеграція – це, перш за все, суверенне право вибору Києва. Проте сам факт того, що Україна "дозволила" собі пригальмувати і відійти від лінії, що нав'язується ЄС, певними силами у Вашингтоні сприймається як гідний покарання", - заявив Слуцький.
На його думку, це підтверджує, що США через Євросоюз проводять політику "підпорядкування" для решти країн для побудови однополярного світу. "Така бурхлива реакція на рішення президента України свідчить про те, що процеси так званого "Східного партнерства" є ніщо інше, як надбудова проти, як висловилася екс-держсекретар США Клінтон, "ресовєтизації", тобто в розумінні Вашингтона, проекту євразійської інтеграції", - вважає Слуцький.
28-11-2013, 13:30
0
789