Польська влада має намір переконувати своїх партнерів у Європейському Союзі підписати Угоду про асоціацію з Україною на найближчому саміті "Східного партнерства" у Вільнюсі наприкінці листопада.
Про це заявив сьогодні глава польського уряду Дональд Туск.
Він назвав складнішими на сьогодні умови для підписання цього документу, запевнивши, що польська влада має намір і надалі докладати зусиль, аби Угоду таки підписали, повідомляє УНІАН.
"Тому ми будемо робити те, що в наших силах, аби переконати Європу та Україну підписати Угоду про асоціацію, але не приховую, відчуваю це та знаю це - і не є одиноким, хто розділяє цю точку зору, - що сьогодні це складніше, ніж місяць тому", - сказав прем'єр Польщі.
Тому, за його словами, необхідно докласти ще більше зусиль. Туск звернув увагу на тиск Російської Федерації на Україну та спротив у самій Україні людей, котрі виступають проти європейської інтеграції.
"Ми чітко сьогодні бачимо, наскільки сильно тисне на Україну великий східний сусід Польщі. Ми усвідомлюємо, що також в Україні не всі з ентузіазмом ставляться до наближення України до Європи. Тим більше Польща надалі діятиме для того, аби досягнути фіналу (у питанні асоціації між Україною та ЄС). Треба використати навіть найменший шанс, аби цей фінал у Вільнюсі був досягнутий", - сказав глава польського уряду.
Він назвав надзвичайно важливим наближення України до Євросоюзу, як для самої країни, так і для ЄС.
"Сьогодні у нас відчуття критичного моменту, коли за більш як 10 днів у Вільнюсі Президент Польщі Броніслав Коморовський спільно з іншими главами держав та урядів вирішуватиме, підписувати чи не підписувати Угоду про асоціацію з Україною", - сказав Туск.
Він також зазначив, що обговорював "українське питання" зі спеціальними представниками Європейського парламенту Олександром Квасневським та Петом Коксом. Туск запевнив, що Польща у питанні підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС діятиме, як через спеціальну Місію Європарламенту, так і через власні органи влади.
"Ми усі відчуваємо, що бар'єри на фіналі є щораз сильнішими", - сказав він. За словами Туска, найбільшою перешкодою до підписання документу залишається вирішення справи екс-глави українського уряду Юлії Тимошенко.
"Маю враження, що стратегічний інтерес Європи, України, історична та політична уява повинні дозволити європейським лідерам та лідерам України подолати ці бар'єри, з необхідним взаєморозумінням довести до того, аби угода таки була підписана", - наголосив він. На переконання Туска, тези про те, що угода може бути підписана у 2014 чи у 2015 роках лише "додають непотрібне алібі для тих, хто не хоче зближення України з Європою".
14-11-2013, 17:53
0
1 009