Автори журналу National Geographic прорахували всі можливі наслідки глобального потепління. Вважаючи, що під дією високих температур весь лід, який сьогодні є на планеті, розтане, вчені створили інтерактивну карту, на якій наочно показали сценарії розвитку подій для кожного з континентів.
У разі танення льодів, за словами вчених, рівень моря на Землі підніметься приблизно на 65 метрів. В результаті середня температура на планеті зросте з 14 до 26 градусів.
У Північній Америці у воду зануриться все Атлантичне узбережжя США, включаючи Флориду і берег Мексиканської затоки. Під водою опиниться також велика частина Каліфорнії. У Латинській Америці затопить аргентинську столицю Буенос-Айрес, а також прибережні Уругвай і Парагвай.
Африка значною мірою залишиться недоторканою, проте більша її частина стане населеною.
В Єгипті в результаті підвищення рівня води в Середземному морі "заболоченими" виявляться стародавні міста Олександрія та Каїр. Багато відомих пам'яток Європи також будуть знищені. Зникнуть Лондон, Венеція. Під водою опиняться Нідерланди і велика частина Данії.
В Азії вода затопить території, на яких проживає близько 600 мільйонів китайців. Змитими з лиця Землі виявляться Бангладеш і прибережні райони Індії.
Що стосується Австралії, то там танення льодовиків призведе до утворення цілого моря прямо в центрі континенту. Крім того, затопленими виявляться великі прибережні землі, на яких сьогодні проживає більш 80% населення. Антарктида ж стане і зовсім невпізнанною.
Екологи кажуть, що процес танення льодів залежить від ряду факторів. Серед них швидкість збільшення концентрації парникових газів в атмосфері та інші. Втім, National Geographic попереджає, що сильно лякатися поки не варто. Процес танення льодів відстежують фахівці з усього світу. За їх підрахунками, для того, щоб весь лід на Землі розтанув, знадобиться близько п'яти тисячоліть.
Нагадаємо, вчені вважають, що максимум глобального потепління найближчим часом припаде на 2013-2014 роки через сильну сонячну активність.
За матеріалами dt.ua
7-11-2013, 09:20
0
2 077