Федеральна служба безпеки Росії хоче максимально контролювати інформацію в інтернеті, однак деякі пункти підготовленого Міністерством зв'язку і масових комунікацій РФ проекту наказу суперечать Конституції Росії.
Цю публікацію сьогодні обговорюють на більшості новинних ресурсів Рунета, пише dt.ua.
Так, Мінкомзв'язку РФ за погодженням зі спецслужбами підготувало проект наказу, який зобов'язує кожного інтернет-провайдера підключити свою мережу до обладнання, яким керують спецслужби. Через спеціальне обладнання буде проходити весь інтернет-трафік.
Спецслужби отримають технічну можливість записувати всі дані, що надходять, і зберігати їх не менше 12 годин. У проекті наказу перераховано також інформацію про користувачів інтернету, яка буде передаватися провайдером спецслужбам. Це, зокрема, телефонний номер, IP-адреса, імена облікових записів, адреси електронної пошти, номери ICQ та інтернет-телефонії.
А ще провайдерів зобов'яжуть передавати інформацію про розташування абонентських терміналів.
Дана інформація викликала широкий суспільний резонанс у Росії, і у Мінкомзв'язку РФ вирішили "заспокоїти" російських інтернет-користувачів: оператори зв'язку ось уже п'ять років як зобов'язані у межах системи оперативно-розшукових заходів (СОРЗ) надавати спецслужбам інформацію в інтересах держбезпеки, у випадках, встановлених федеральними законами.
Новий наказ міністерства, який зараз проходить міжвідомче узгодження, нічого "принципово нового" в обов'язки операторів не додає, заявили у прес-службі Мінкомзв'язку, передає ИТАР-ТАСС.
Тим самим чиновники дали зрозуміти, що не вважають значним нововведенням те, що телекомунікаційні компанії тепер будуть повинні записувати і зберігати дані про користувачів та інтернет-трафік, а ФСБ отримає до цього сховища повний доступ. Досі оператори просто передавали дані уповноваженим органам на їхню вимогу.
Щоправда, експерти вважають, що низка положень наказу порушують конституційні права громадян. Багато учасників ринку, як і громадськість, стурбовані можливістю введення у законодавче поле цієї ініціативи. Правозахисники вважають, що таким чином порушуються багато основних прав громадян Росії.
Зокрема, аналітик правозахисної асоціації "Агора" Дамір Гайнутдінов у коментарі "Дождю" з цього приводу зазначив, що ефективне застосування даного закону "залежить від політичної волі, від бажання ФСБ боротися з цими злочинами і дійсно захищати цивільного права та інтереси учасників інтернет-обміну".
21-10-2013, 19:48
0
1 240