Європа "викручує руки" Україні, примушуючи її відмовитися від частини суверенітету й перевести свої торгово-економічні зв'язки під контроль Євросоюзу.
Про це говориться в проекті заяви Ради Держдуми Російської Федерації, який буде обговорюватися на засіданні палати у п’ятницю, повідомляє РІА "Новости".
"Останнім часом усе очевидніше, що саме європейські політики за допомогою прямого політичного натиску й відвертого "викручування рук", у тому числі з питань внутрішньої політики України, примушують офіційний Київ поступитися частиною суверенітету України й перевести свої торгово-економічні зв’язки під юрисдикцію Брюсселя", - йдеться у проекті заяви Держдуми РФ.
"Проект угоди з ЄС про асоціацію передбачає кардинальні зміни всієї системи торгово-економічного регулювання України, її відмову від суверенних повноважень у сфері митної, торговельної політики, санітарного, ветеринарного й фітосанітарного контролю, технічного регулювання", - говориться в проекті заяви.
При цьому, стверджують у Росії, Україна буде змушена змінювати своє законодавство "за лекалами Євросоюзу без будь-якого права впливати на процес ухвалення рішень у життєво важливих для власної економіки сферах".
"У випадку "асоціації" з ЄС Україні, яка неминуче втратить частину своєї самостійності, буде значно складніше вибудовувати плідне економічне партнерство з Росією та іншими країнами Митного Союзу, а також брати участь в подальшому євразійському інтеграційному процесі", - говориться у проекті.
Відповідну заяву палата планує розглянути як відповідь на резолюцію Європейського парламенту від 12 вересня цього року, у якому РФ безпідставно звинувачується в тиску на низку держав, що входять у програму ЄС "Східне партнерство", у тому числі на Україну.
Як відомо, Україна і Євросоюз планують у листопаді у Вільнюсі на саміті "Східного партнерства" підписати угоду про асоціацію з ЄС, частиною якої є положення про зону вільної торгівлі (ЗВТ).
Кабінет міністрів України 18 вересня схвалив проект угоди про асоціацію з ЄС.
При цьому РІА "Новости", запевняють, що в Україні "одностайного схвалення євроінтеграції немає, а експерти попереджають, що українську економіку чекає важкий період адаптації".
Водночас,, як зазначає російське інформагентство, "Україну запрошують до Митного союзу Росії, Білорусії й Казахстану й уже надали їй статус спостерігача, однак Київ заявляє, що не готовий до повноцінного вступу в МС".
Росія заявила, що після підписання угоди між ЄС і Україною буде змушена захищати свій ринок від можливого потрапляння європейських товарів через український кордон.