Близько третини всієї їжі, яка виробляється в світі, потрапляє в сміттєвий кошик - такого невтішного висновку дійшла ООН. За даними експертів, втрати від такого неефективного використання ресурсів становлять близько $ 750 млрд на рік. Втрати продовольства характерні не тільки для розвинених країн, де продукти губляться на стадіях виробництва і споживання, а й для країн, що розвиваються, де втрати відбуваються під час збору врожаю, його перевезення і переробки. В деяких країнах ці втрати становлять до 50% всієї продукції, повідомляє ТСН.
Виробництво надлишкової їжі, а також її розкладання на сміттєвих звалищах дають викид парникових газів зіставний з показниками найбільших індустріальних країн. Окрім того, це вказує на неефективність використання третини сільськогосподарських угідь планети, адже вирощена на них продукція в підсумку викидається - те саме можна сказати і про воду, яка витрачається на їх зрошення.
На даний час в світі недоїдають близько 870 млн людей, більша частина яких проживає в Азії, Африці і Південній Америці. Експерти відзначають, що до 2050 року ситуація може значно погіршитися, оскільки очікуване зростання населення потребуватиме збільшення виробленої продукції на 60%. Для того щоб знизити продовольчі втрати, експерти рекомендують відмовитися від надлишкового виробництва.