У Гарвардському університеті у четвер, 12 вересня, пройшла церемонія вручення Антинобелівської премії, що присуджується за найбільш сумнівні досягнення в наукових галузях, "які спочатку викликають сміх, а потім змушують задуматися ". Як повідомляє gazeta.ua, нагороди присуджувалися в 10 категоріях.
Лауреатом Антинобелівської премії миру 2013 року став президент Білорусії Олександр Лукашенко. Як пояснили організатори, він був удостоєний нагороди за заборону публічних оплесків, накладений після серії антиурядових виступів у 2011 році, в ході яких їх учасники мовчки аплодували. Організатори окремо відзначили випадок, коли за порушення цієї заборони мінський суд засудив до штрафу одноруку людини.
Антинобелівську премію в категорії " Археологія" отримала група північноамериканських вчених, які досліджували дію травної системи людини на кістки проковтнутої їм землерийки. Лауреатами Антинобелівської премії з психології стали дослідники, які з'ясували, що п'яні люди вважають себе більш привабливими.
Премія в галузі інженерної безпеки була присуджена американцеві Густав Піццо, який винайшов пристрій, що дозволяє знешкодити загарбника літака і відправити його на парашуті в руки поліції. Об'єднану нагороду в галузі біології та астрономії отримала міжнародна група вчених, яка з'ясувала, що гнойові жуки можуть відшукати дорогу додому, орієнтуючись за положенням Чумацького Шляху.
Лауреатами премії також стали вчені з Великобританії, Нідерландів та Канади, які довели, що чим довше корова лежить на землі, тим більше ймовірність, що вона встане найближчим часом, а також які з'ясували, що якщо корова встала, передбачити, коли вона знову ляже, вкрай скрутно.
Антинобелівська премія, також відома в Росії як Шнобелівська, вручається з 1991 року. Її засновником є редактор гумористичного журналу The Annals of Improbable Research ("Аннали неймовірних досліджень") Марк Абрахамс . Шнобелівська премія традиційно вручається у вересні, приблизно за місяць до вручення Нобелівських премій.
13-09-2013, 09:20
0
1 183