Сирія дала згоду на пропозицію Росії встановити міжнародний контроль за хімічною зброєю, яка знаходиться на сирійській території.
"Вчора ми провели раунд дуже плідних переговорів з міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим, і з його боку була висунута ініціатива щодо хімічної зброї. І вже ввечері ми погодилися з російською ініціативою", - повідомив голова МЗС Сирії Валід Муаллем 10 вересня на зустрічі з головою Держдуми РФ Сергієм Наришкіним у Москві, пише Інтерфакс.
Муаллем підкреслив, що це було зроблено для того, аби "збити з ніг американську агресію".
Про те, що Дамаск підтримав пропозицію Москви, стало відомо ще напередодні. Однак спостерігачі звернули увагу на те, що Валід Муаллем лише "вітав" російську ініціативу, тоді як про її "прийняття" не було сказано ані слова.
Нагадаємо, несподіваний поворот у подіях навколо сирійського конфлікту стався 9 вересня. Держсекретар США Джон Керрі на прес-конференції в Лондоні попередив, що Башар Асад може уникнути бомбардувань, якщо протягом тижня передасть всю хімічну зброю міжнародному співтовариству.
Ініціативу оперативно підхопила Росія. Глава МЗС РФ Сергій Лавров закликав Дамаск передати хімічну зброю під міжнародний контроль, домовитися про подальше знищення арсеналу і приєднання до Організації з заборони хімічної зброї.
Втім, пізніше Керрі оголосив свою заяву "риторичною" і висловив скепсис з приводу ініціативи РФ.
Однак президент Барак Обама підтримав можливість вирішити сирійське питання дипломатичним шляхом. Він зазначив, що "пропозиція Росії передати хімічну зброю Сирії під міжнародний контроль може стати проривом".
"Я палко сподіваюся, що ситуацію можна вирішити у невійськовий спосіб", - заявив Обама.
Тим часом американський Сенат відклав початок узгодження військової операції проти Сирії. Як очікувалося, дебати з цього приводу повинні були відбутися 11 вересня, але лідер демократичної більшості у верхній палаті Конгресу Гаррі Рід висловив бажання уникнути поспіху