RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » Новини світу » Українці вперше в історії вийшли у другий груповий етап "Євробаскету"

Українці вперше в історії вийшли у другий груповий етап "Євробаскету"

Чоловіча збірна України з баскетболу вперше у своїй історії подолала перший груповий етап чемпіонатів Європи.

Щасливою для українців стала Словенія, де команда Майка Фрателло виграла на даному етапі чотири матчі з п'яти, програвши лише сильній команді Франції. У понеділок, 9 вересня, у важливому поєдинку проти Великобританії наші співвітчизники здобули переконливу перемогу, пише champion.com.ua.

Із самого початку зустрічі стало зрозуміло, що британці будуть сподіватися на влучні триочкові спроби. І це у них, на наш жаль, виходило. З 18 очок, які суперники заробили у першій чверті, 12 було саме з-за дуги. Особливо втрачали "синьо-жовті" Деніела Кларка, якого прикрили тільки тоді, коли той набрав уже шість очок.

Українці ж намагалися розіграти свої атаки здебільшого до вірного. Намагалися знайти точними передачами Кирила Натяжка та В'ячеслава Кравцова, котрі під кільцем могли протиснути суперників. Та і Сергій Гладир з Максимом Корнієнком не відставали від партнерів.

Згодом Україна пішла у відрив і довгий час була попереду - +5, а то і +7. Першим найбільшу перевагу встановив Юждин Джетер, який наважився на дальній вистріл. Далі гра пішла очко в очко. Однак не вдалося підопічним Фрателло втримати комфортну перевагу до першої перерви. Завершилася чверть триочковим кидком Кірона Ачари, і команди пішли на невеличкий перепочинок за рахунку 21:18.

Зате у другій чверті українці не залишили шансів баскетболістам з Туманного альбіону. Спочатку Гарет Маррей скоротив відрив до двох пунктів, але Максим Пустозвонов своїм триочковим повернув перевагу, після чого на півтори хвилини рахунок "завмер". Це Україна взяла перепочинок перед, як виявилося, вирішальним штурмом. Зайцев був точним з-під кільця, Мішула - з периметру після вдалого захисту. Ендрю Лоуренс і Девон ван Острум ніби скоротили рахунок, але Кравцов та Олександр Липовий змусили брати тренера суперників тайм-аут - 36:25.

Після перепочинку Україна і зовсім розійшлася. Джетер влучив триочковий, Гладир заробив два з фолом, проте не влучив штрафний кидок. Тут як тут опинився Корнієнко, він виграв підбирання і додав ще два пункти (чотири очки за одну атаку!) - 43:25. Британці відмовилися від дальніх кидків, натомість близько до кільця наші захисники їх не підпускали. Команди обмінялися влучними спробами, після чого Олександр Мішула триочковим зробив рахунок 48:31. Могли "синьо-жовті" і збільшити перевагу, та останню атаку не вийшло реалізувати.

Третя чверть, як і перша, почалася влучним кидком Натяжка. Україна вдало відзахищалася, вивівши Корнієнка на периметр, і 53:31 (22 очки переваги!). На жаль, уже на четвертій хвилині українці набрали п'ять командних фолів. Великобританія у цей час увімкнула пресинг і щільно почала грати у захисті. Це у той момент навіть принесло успіх - рахунок скоротився для них до -17 (39:56).

Фрателло підказав своїм підопічним, як діяти у такій ситуації, і вони його прислухалися. Наші баскетболісти почали грати у швидкий пас, а також намагалися розтягнути захист, щоб знайти гравця на периметрі. Особливо показовою була атака, коли британці забули Зайцева. Ігор міг ще, як то кажуть, філіжанку кави чи чаю випити, а потім тільки кинути. Звичайно що, маючи стільки часу на підготовку, спроба була точною.

Також варто зазначити, що українці у ці хвилини майже перестали фолити. А враховуючи п'ять командних фолів, британці, таким чином, втрачали шанси набрати додаткові штрафні очки. У суперників траплялися епізоди, коли вони робили ривки по 4:0 або 5:0, проте українці точними триочковими та швидкими випадами повертали комфортну перевагу. Пішли ж на останню перерву команди за рахунку 70:51.

В останній 10-хвилинці Україні треба було просто не підпустити суперника. А враховуючи майже 20-очкову перевагу, у те, що ті наблизяться, фактично і не вірилося. Хоча, швидше за все, були у баскетболі і такі випадки. Розумів це і Фрателло, який дав пограти Дмитру Глєбову (перша поява на Євробаскеті). Згодом і Артем Пустовий вийшов (також перший вихід на паркет у складі нашої команди).

Все стало ясно, коли Великобританія набрала п'ять командних фолів. Занадто активними вони були, тільки-но хотіли відібрати м'яч. На триочкові спроби суперники припинили надіятися, а з проходами під щит у них не дуже складалося. Тому кінцівку Україна провела спокійно, довівши протистояння до переможного завершення - 87:68.

Отже, Україна вперше в історії виходить у другий груповий етап Євробаскету.
Редактор: Юрій Коверзнєв
9-09-2013, 18:00
Коментарів 0 Переглядів 1 246

Теги -
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.